понеділок, 16 травня 2011 08:15

Збірна Фінляндії виграла чемпіонат світу з хокею

Збірна Фінляндії розгромила команду Швеції у фіналі чемпіонату світу з хокею 2011 року. Фіни виграли з рахунком 6:1. Голи у складі переможців забили Яркко Іммонен, Петтері Нокелайнен, Ніко Капанен, Янне Песонен, Міка Пюеряля і Антті Пільстрем. У шведів єдину шайбу закинув Магнус Пяярві-Свенссон.

Шведи відкрили рахунок на 28-й хвилині зустрічі. Відігратися фінській команді вдалося за сім секунд до кінця другого періоду, коли Іммонен реалізував чисельну перевагу. Ще п'ять шайб фіни закинули у третьому періоді.

Таким чином, збірна Фінляндії виграла золоті медалі чемпіонату світу у Словаччині. Шведам дісталося срібло, а бронзові нагороди здобули чеські хокеїсти. Раніше 15 травня в матчі за третє місце збірна Чехії обіграла російську команду з рахунком 7:4. Збірна Росії залишилася без медалей чемпіонату світу вперше за п'ять років.

Найціннішим гравцем першості планети Міжнародна федерація хокею (IIHF) визнала воротаря збірної Швеції Віктора Фаста. Крім нього, в символічну збірну турніру увійшли захисники Давид Петрашек (Швеція) і Марек Жідліцкі (Чехія), а також форварди Іммонен, Патрік Берглунд (Швеція) і Яромир Ягр.

Кращим бомбардиром і кращим снайпером турніру став Іммонен. Він набрав 12 очок (дев'ять шайб і три передачі), пише "Лента".

Чемпіонат світу

Словаччина

Фінал

Швеція - Фінляндія - 1:6 (0:0, 1:1, 0:5)

Збірна Росії, яка зайняла на ЧС-2011 четверте місце, зберегла за собою першу сходинку у світовому рейтингу, повідомляє офіційний сайт ІІХФ.

1. Росія - 3650 очок (попередня позиція - 1)