четвер, 28 липня 2016 09:05

Юпітер міг стати другою зіркою в нашій системі - науковці

 

Велика червона пляма на Юпітері - гігантський ураган, втричі більший за планету Земля, має екстремально високу температуру та сам по собі виробляє жар.

Про це дізналися науковці з американо-британської команди дослідників, які використовують інфрачервоний телескоп на Гавайських островах, передає "ВВС News".

Результати своїх досліджень вони оприлюднили в журналі Nature. За їхніми даними, температура відомої червоної плями на поверхні газового гіганту перевищує 1500° Цельсія.

Такі екстремальні температури на цій ділянці поверхні Юпітера не могли утворитися лише завдяки Сонцю. Науковці вважають, що атмосфера газової планети виробляє тепло за рахунок бурхливих хімічних реакцій.

Це явище - чергове підтвердження того, що на світанку формування сонячної системи Юпітер міг стати другою зіркою, супутником Сонця, але за певних обставин став лише найбільшим газовим гігантом системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зонд NASA надіслав перше фото з Юпітера

"Велика червона пляма" - це гігантський шторм, який вирує над рідкою поверхнею Юпітера вже століттями. Через відсутність твердої поверхні колосальні шторми на Юпітері не згасають дуже тривалий час. Вперше так звану пляму на планеті помітив італійський астроном Джованні Кассіні 1665-го.

Зараз ви читаєте новину «Юпітер міг стати другою зіркою в нашій системі - науковці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути