Українські та норвезькі вчені разом створюють 3D-міношукач, який зможе знаходити пластикові міни під півметровим шаром землі.
Прилад дозволить виявляти під землею пристрої, виготовлені не лише з заліза, а й з пластику, виводитиме їх зображення на екран та порівнюватиме з наявними в базі об'єктами.
"Презентуємо результат перших 9 місяців роботи – це не остаточний пристрій, а лише робочий прототип – ручний георадар. У подальшому до нього встановлять софт, який зробить з цього пристрою 3D-міношукач", – розповів учасник проекту, докторант Норвезького університету Юрій Войтенко.
Програмне забезпечення дозволить міношукачу відтворювати тривимірне зображення знайденого предмета і виводити його на екран.
"Створення такого міношукача – це не лише реакція на негайні потреби України, він потрібний буде у багатьох місцях і його використовуватимуть в усьому світі", – каже заступник генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Сорін Дукару.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грузинський художник створює гіперреалістичні картини
Софт дозволить приладу порівнювати отриману ним інформацію з занесеною в базу даних. Всіх цих характеристик поки що не має жоден мінодетектор у світі.
Вже завершили перший етап реалізації проекту, в межах якого виготовили відповідне апаратне забезпечення. Другий етап проекту - написання програмного забезпечення, що займе 6-8 місяців. Після цього мають виготовити дослідний прототип для польових випробувань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створили перший мобільник без акумулятора
Україна веде переговори з найбільшою енергетичною компанією у Франції. Йдеться про будівництво в зоні відчуження навколо атомного реактора в Чорнобилі сонячної електростанції.
Коментарі