Сьогодні, 1929 року на Запорізькому заводі "Комунар" випустили перший український комбайн.
Випуск комбайна був здійснений завдяки праці колективу з 15 молодих інженерів, очолюваних професором Андрієм Василенко - професор, який був українським ученим в галузях сільськогосподарського машинобудування та сільськогосподарської механіки, академіком Академії наук УРСР.
Перший комбайн був причепним. За прототип взяли американський агрегат фірми Caterpillar. Агрегатувався комбайн з тракторами ХТЗ, Сталінець, СТЗ.
До початку 1930 року завод "Комунар" випустив 10 комбайнів, а до кінця того ж року - 347. До початку війни виготовили 96 тис. машин.
Оскільки всі вони були не пристосовані для вологого збирання хліба, у 1936 році Люберецький завод імені Ухтомського приступив до випуску північного комбайна конструкції радянських винахідників - Скаго-5-А.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 53 роки тому відбувся перший політ АН-22 "Антей": як це було
Завдяки тому, що було налагоджено власне виробництво комбайнів і вже не потребувався експорт комбайнів США, вже до 1935 року у зернових радгоспах зернозбиральними комбайнами прибиралося 97,1% усіх площ.
Після Другої світової війни провели великі наукові дослідження, що суттєво збагатили теорію зернозбирального комбайна. Зокрема, була детально досліджена роль відбійного бітера і соломотряса в процесі сепарації зерна, що дозволило істотно підвищити ефективність роботи зазначених вузлів. Були проведені дослідження аеродинамічних властивостей грубого вороху, що суттєво покращило ефективність очищення зерна. На підставі зазначених досягнень у 60-ті роки були розроблені проекти високопродуктивних типів комбайнів СК-5 і СК-6.
22 липня 1959-го, почали експлуатацію літак АН-10. Цей радянський середньомагістральний літак створили під керівництвом українського конструктора Олега Антонова. Інженери заводу над розробкою літака почали працювати у 1955-му. Через п'ять місяців радянське керівництво утвердило макет повітряного судна.У 1957-му літак здійснив перший політ і представили широкому загалу.
Коментарі
1