Ексклюзиви
четвер, 22 грудня 2016 16:35

Топ-12 шкідників мобільних ґаджетів

Експерти компанії Dr. Web виявили новий вірус Loki, який загрожує безпеці ґаджета на базі системи Android. Вірусна програма здатна перейняти управління ОС.

Здебільшого найпоширенішим вірусом на телефонах і планшетах Android є вірус, що самостійно відправляє платні SMS або непомітно дзвонить доти, доки на SIM-карті не закінчаться гроші. Деякі віруси призначені красти інформацію. Одні віруси відправляють паролі від інтернет-банків або дані банківських карт шахраям. Інші блокують пристрій.

Gazeta.ua підготувала добірку телефонних шкідників.

Timofonica

Перший телефонний вірус народився 2000 року в Іспанії. Вірус отримав ім'я Timofonica ("timo" означає "шахрайство", "обдурювання"). За звучанням назва збігалась із назвою найбільшого піренейського телекомунікаційного гіганта Telefonica. Вірус був нешкідливим - посилав SMS-повідомлення на телефони місцевого оператора MoviStar з одним рядком іспанською: "Інформація для вас: Telefonica вас надуває!"

Trojan-SMS.AndroidOS.OpFake.cc

Небезпечним вірусом вважають Trojan-SMS.AndroidOS.OpFake.cc. Він атакує банківські, фінансові та поштові програми і викрадає логіни, паролі для доступу до банківських рахунків.

 

Svpeng

Ще один злодюжка - вірус Svpeng. Він призначений красти гроші з банківських рахунків клієнтів великих банків. "Поселившись" у смартфоні, вірус збирає інформацію для визначення банків, якими користується жертва. У певний момент він підміняє відкрите вікно легального банківського додатка на дуже схоже, але шахрайське, і вся інформація інтернет-банкінгу передається зловмисникам.

Faketoken

Його вважають одним із найпоширеніших видів шкідливого ПО. Він також передає доступ до банківського рахунку своєї "жертви" зловмисникам. Коли людина користується онлайн-банкінгом на зараженому пристрої, троян модифікує сторінку банку, пропонуючи завантажити фейковий Android-додаток, який нібито захищає транзакції.

 

Backdoor.AndroidOS.Obad

Цей шкідник "живе" на сайтах для дорослих. Там він пропонується під виглядом Flash-плеєра. Після завантаження додаток відправляє команди поповнення балансу мобільних телефонів і перехоплює відповіді від банку, маскуючи свою діяльність під призначену для користувача.

Рекламний вірус

2016 року користувачів Android спіткав набридливий рекламний вірус-троян, якого майже неможливо видалити з планшета. Ця нова форма реклами інтегрується в систему Android (безпосередньо в root) після того, як користувач встановить його на телефон, маскуючи себе як системний додаток. Через це реклама стає недосяжною для будь-яких засобів видалення, навіть після відновлення заводських параметрів Android-пристрою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Android проник небезпечний вірус

Безбожник

Дослідники знайшли нову версію шкідливого програмного забезпечення - Godless (Безбожник), який заражає Android 5.1 Lollipop і нижче. Під загрозою опинились майже 90% усіх Android-пристроїв. Godless поширюється з магазину Google Play, як у копіях популярних ігор, так і у простих програмах, таких як ліхтарик. Відкриває собі доступ до прав суперкористувача, завдяки чому може встановлювати нові компоненти, стежити за користувачем і виконувати майже будь-які дії.

Щоб уникнути загрози, експерти рекомендують попередньо перевіряти розробників програм і додатків.

 

Triada

Один з найскладніших і найнебезпечніших вірусів - Triada. Він краде конфіденційні дані і гроші користувача. Triada здатен проникати в основи Android і брати під свій контроль пристрій. Його важко виявити в системі, має складну модульну структуру. Тобто вірус установлює на пристрій тільки ті компоненти, які необхідні для виконання певних шахрайських завдань.

Shedun

Його ще називають "вбивця ґаджетів". Він маскується під популярні додатки, наприклад Facebook, WhatsApp і Twitter. Заразитись ним можна через додатки з неофіційних магазинів. Вірус закидає користувача великою кількістю реклами, яку не можна закрити, не переходячи на шкідливий сайт. Також без згоди власника встановлює інші шкідливі програми, які часто крадуть гроші з рахунку користувача.

Вилікувати смартфон від вірусу може тільки "перепрошивка" ґаджета або купівля нового.

 

Mazar

Вірус встановлюється на Аndroid через SMS. У повідомленні пропонують перейти за посиланням, і вірус "оселяється" в телефоні. Вірус читає повідомлення і відправляє інформацію шахраям, дзвонить на номери зі списку контактів та платні номери. Також збирає особисті дані зі смартфона, самостійно підключається до інтернету. Так як і Triada, отримує повне управління над пристроєм.

Oldboot

Його називають найвитонченішим шкідником Android-пристроїв. Він легко заражає пристрій повторно навіть після ретельного чищення. Програма впроваджується в пам'ять пристрою і модифікує завантажувальні розділи пристрою і скриптові файли. Через це він уникає повного знищення під час чищення чи перезавантаження ґаджета. Він завантажує шкідливі програми у фоновому режимі, вставляючи їх у системні дані процесора. Вірус може сам змінити домашню сторінку браузера, а також видалити або вивести з ладу антивірус.

Cyber.Police
Троян блокує екран і вимагає гроші. Він встановлюється на пристрій, блокує його, а далі вимагає від власника ґаджета придбати дві подарункові карти Apple iTunes, кожна з яких коштує $100. Фахівці відзначають, що цей спосіб оплати хакери вибирають для того, щоб не афішувати свої рахунки в банку.

Зараз ви читаєте новину «Топ-12 шкідників мобільних ґаджетів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути