15 листопада 1996-го вийшла перша версія інтернет-мессенджера ICQ. З англійської фразу I seek you перекладають "я шукаю тебе". В Україні месенджер називають "аська". Тривали час вона була основним засобом комунікації в інтернеті.
Логотип ICQ - стилізоване зображення квітки ромашки з диском жовтого кольору і 8 пелюстками. 7 із них пофарбовані у зелений колір. Один - у червоний.
"У нас не було ні бізнес-плану, ні фінансових коштів. Ми були просто групою людей, які хотіли зробити щось нове. Ось з цієї ідеї народилася ICQ", - згадує співзасновник Mirabilis Яір Голдфінгер.
Месенджер працює на платформах Android, iOS (iPhone), Windows Phone, Nokia Symbian, Nokia S40 і ОС Windows.
Один обліковий запис складається з імені користувача та інформації про нього, електронної пошти, зображення, списку контактів, інформаційних статусів і статусу присутності. Серед основних "Не в мережі", "Онлайн", "Відійшов", "Не присутній".
В "асці" користувачі можуть обмінюватися між собою текстовими повідомленнями з підтримкою аудіо та відеозв'язку, пересилати файли. Утім, останнє можна відправляти лише тоді, коли адресат перебуває у мережі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Facebook Messenger вводить нову функцію
Месенджером користуються близько 15 млн осіб у світі. Крім того, у службі зареєстрували 400 млн облікових записів. Ударом по ICQ став розвиток соціальних мереж. 2003-го з'явилася MySpace. 2004-го - Facebook.
Назвали найнебезпечніші додатки в цифровому магазині Google Play. Перші 2 місця посіли WhatsApp і Facebook Messenger, на третьому опинився месенджер Telegram.
Коментарі