середа, 20 червня 2018 12:10

Морзе запатентував телеграф

Сьогодні, 20 червня 1840 року американець Семюель Морзе запатентував телеграф.

Великий американський промисловець Стів Вейл зацікавився роботою Морзе й погодився пожертвувати $2 тис. і надати приміщення для подальших дослідів при умові, що Морзе візьме в помічники його сина Альфреда.

Союз молодшого Вейла й Морзе виявився плідним. Машину запатентувала в червні 1840 року. Перше повідомлення надіслали 24 травня 1844 року з текстом : "Дивовижні справи твої, Господи!".

  Винахід Морзе - телеграф. Фото: History Real Future
Винахід Морзе - телеграф. Фото: History Real Future

Для передачі даних використали ключ, винайдений російським ученим Якобі, а для прийому - електромагніт, якір якого управляв переміщенням чорнильного пера папером. Працюючи над подальшим удосконалюванням свого телеграфного апарата, Семюел Морзе винайшов і код - телеграфну абетку.

Вихідна таблиця "коду Морзе" разюче відрізнялася від тих кодів, що сьогодні звучать на аматорських діапазонах. По-перше, використовувалися посилки трьох різних тривалостей (крапка, тире й довге тире). По-друге, деякі символи мали паузи усередині своїх кодів. Кодування сучасної й вихідної таблиць збігаються тільки для приблизно половини букв і не збігаються для жодної цифри.

  Винахід Морзе - телеграф. Фото: History Real Future
Винахід Морзе - телеграф. Фото: History Real Future

Сучасний варіант міжнародного "коду Морзе" з'явився порівняно недавно - в 1939 році, коли було проведене останнє коректування, що стосувалось в основному розділових знаків.

8 червня 1869 року американський винахідник Айвз Макгаффні запатентував перший у світі пилосос. Назвав його Whirlwind, означає "тримати в руках і направляти".

Зараз ви читаєте новину «Морзе запатентував телеграф». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути