110 років тому народився винахідник Джон Вільям Моклі. Саме він 1946 року спільно з Преспером Еккертом створив перший електронний універсальний комп'ютер "Еніак". Його виготовили на замовлення лабораторії балістичних досліджень армії США для розрахунку таблиць артилерійської стрільби. Gazeta.ua зібрала 8 цікавих фактів про "Еніак".
1. Перший електронний комп'ютер складався з 18 тис. електронних ламп.
2. Надсекретний проект армії США представили публіці і пресі після закінчення війни - 14 лютого 1946 року.
3. Машина оперувала двійковими числами і проводила 5 тис. операцій додавання або 300 операцій множення в секунду.
4. Уперше комп'ютер застосували при балістичних військових дослідженнях на Абердинському випробувальному полігоні 1947 року.
5. Комп'ютер розмістили в Інституті електроніки Пенсильванського університету. Він займав площу 167 кв. м.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотири колеса і 12 км на годину - так виглядав перший мотоцикл
6. У балістичній лабораторії на "Еніаку" виконували розрахунки з проблеми термоядерної зброї, прогнози погоди в СРСР для передбачення напрямку випадання ядерних опадів на випадок ядерної війни, інженерні розрахунки. Також розраховували таблиці стрільби, включаючи стрільбу ядерними боєприпасами.
7. У Вашингтоні в Національному музеї історії Америки на честь першого електронного цифрового інтегратора і комп'ютера для загального перегляду виставили частину деталей комп'ютера "Еніак".
8. Вага комп'ютера становила 30 т, а споживання електроенергії - 150 кВт. Вартість розробки - майже півмільйона доларів.
Коментарі