Середа, 29 січня 2020 13:44

Літак нашої розробки використовують у ВПС США - експерт розповів про унікальність Ан-28

Цього дня 1973 року перший політ здійснив літак Ан-28. Дослідний екземпляр піднявся у повітря з аеродрому Святошин у Києві.

- Це легкий двомоторний турбогвинтовий літак. Як на мене, модель досить цікава. Через це й була популярною в різних країнах, - каже Олександр Риков, авіаційний експерт і директор Державного музею авіації імені О.К. Антонова. Він розповідає Gazeta.ua про особливості Ан-28.

Автор: www.facebook.com
  Олександр Риков, авіаційний експерт і директор Державного музею авіації імені О.К. Антонова
Олександр Риков, авіаційний експерт і директор Державного музею авіації імені О.К. Антонова

Чим цей літак унікальний для історії авіації?

- За задумом авіаконструктора Олега Антонова, Ан-28 повинен був виконувати ті обсяги вантажоперевезень, які до того здійснював Ан-2. По суті мав бути досконалішою заміною "Кукурузнику". Його спроектували таким чином, щоб міг перевозити 2 тонни вантажу або 15-17 людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український музей увійшов до списку кращих у світі

28-й вийшов таким же "повітряним всюдиходом", як і Ан-2. Він може сідати й злітати на необладнаних аеродромах і непідготовлених посадкових смугах. Ним керувати складніше, ніж "Кукурузником", але достатньо середньої кваліфікації пілота. Ан-28 безпечніший, бо має два двигуни, на відміну від Ан-2.

Автор: avtopogliad.com.ua
  Перший політ Ан-28 1973 року
Перший політ Ан-28 1973 року

Які цікаві інженерні рішення використали для цієї машини?

- У Ан-28 досить великий розмах крила. Завдяки цьому та іншим особливостям будови моделі, злети й посадки у нього досить короткі. У нього більш посилене шасі, ніж в його попередників. Це все робило його напрочуд підходящим для необладнаних аеропортів. Ще у нього зручний вхідний люк у хвості літака. Люк можна використовувати як вантажний або для транспортування пасажирів на борт.

На базі якої моделі побудували Ан-28?

- Ан-14. Як на свій час, Ан-28 був оснащений потужнішими двигунами і сучасним навігаційним начинням. Мав обладнаний для пасажирів салон, кабіну для двох членів екіпажу. Міг здійснювати злети та посадки у нічний час.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Люксовий" Ан-24 та новітній Ан-178 - як святкували півстолітній ювілей наймасовішої серії українських літаків

Чи експлуатують модель зараз для польотів?

- Один із таких використовують для тренувальних стрибків парашутистів у Харківському аероклубі на аеродромі "Коротич". Також чимало літаків цієї моделі експлуатують у африканських країнах і країнах Латинської Америки. Там він успішно виконує рейси у найвіддаленіші міста, які погано обладнані для посадок інших літаків.

Автор: https://uprom.info/
  Збирання Ан-28 в цеху у Польщі
Збирання Ан-28 в цеху у Польщі

Також на базі Ан-28 поляки ще у радянські часи розгорнули виробництво цілої лінійки машин. Їх випускали у декількох варіантах: як аварійно-рятувальні, патрульні та літаки-розвідники. У 1990-х поліки стали їх робити під маркою M-28 Skytruck - із іншими двигунами та західною авіонікою. Деякі з цих уже оновлених модифікацій використовували на озброєнні ВПС США у 90-х та 2000-х роках.

Чому більшість машин цієї моделі робили у Польщі?

- Коли настав час запускати модель у серійне виробництво, на території СРСР не було вільного заводу, який міг це зробити. Тому поляки звернулись до керівництва Радянського Союзу з проханням про передачу виробництва їм. Саме так другою батьківщиною Ан-28 стало польське містечко Мелець. Там цю модель виробляли із 1984 по 1992 рік. Протягом цього часу випустили 170 літаків.

Чи є у вашому музеї такий експонат?

- Є Чехословацький Let L-410. Він класом, розмірами та призначенням ідентичний до літака Ан-28. Наразі ще чекаємо надходження літаків з ДП "Антонов". У них зберігається 2 екземпляри Ан-28. Це перші серійні машини, які є особливо цікавими для любителів та істориків авіації. Більше нам їх отримати, на жаль, немає звідки.

Зараз ви читаєте новину «Літак нашої розробки використовують у ВПС США - експерт розповів про унікальність Ан-28». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 214
Голосування Хто має отримати національну кінопремію "Золота дзиґа" за найкращий український фільм 2019 року?
  • Вулкан
  • Гуцулка Ксеня
  • Додому
  • Мої думки тихі
  • Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго
  • Інший фільм
Переглянути
Погода