Дослідний інститут ракетної техніки Китайського об'єднання космічних технологій (CALT) створить ракетоплан для космічного туризму.
Він зможе брати на борт до 20 осіб. Концепцію літального апарату розробники представили на конференції IAC2016 в Гвадалахарі, повідомляє New Scientist.
На сьогоднішній день космічний туризм існує у вигляді комерційних польотів на орбітальні космічні станції. Також в розробці знаходиться відразу кілька проектів спеціалізованих багаторазових літальних апаратів для суборбитального космічного туризму, проте жоден з них досі не приступив до комерційних запусків.
На китайський ракетоплан встановлять двигун на рідкому метані і рідкому кисні. Космічний корабель буде злітати у вертикальному положенні, а після досягнення потрібної висоти буде спускатися і сідати як літак.
Передбачається, що ракетоплан зможе не тільки піднімати в космос пасажирів, але і працювати як перша сходинка для невеликої ракети з корисним вантажем, яка відстикується від ракетоплана і доставить вантаж на орбіту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Кьюріосіті" зробив дивовижні фото пейзажів Марса
Планується побудувати дві версії ракетоплана. Перша версія масою 10 тонн буде володіти розмахом крила шість метрів і зможе підняти на висоту 100 кілометрів п'ять осіб, які проведуть в невагомості близько двох хвилин. Друга версія ракетоплана буде більше: маса 100 тонн, розмах крил 12 метрів. Збільшена версія зможе піднімати на висоту 130 кілометрів до 20 осіб, які проведуть в невагомості близько чотирьох хвилин.
Нині успішно протестували окремі підсистеми майбутнього апарату. За словами розробників, перші тестові польоти ракетоплана розпочнуться протягом двох років. Комерційні вантажні запуски орієнтовно заплановано на 2020 рік, після декількох успішних польотів передбачається почати польоти з пасажирами на борту. Ракетоплан зможе здійснити до 50 польотів в космос. Вартість одного квитка для космічних туристів, як очікується, складе близько $200-250 тис.
Нагадаємо, компанія SpaceX опублікувала відеоролик про свою проектовану міжпланетну транспортну систему. У відео змодельовано пілотований політ на Марс.
Коментарі