У березні нинішнього року в 20 українських містах запустили 4G. Тим часом світ став на поріг впровадження мобільного зв'язку 5G. Виробники ґаджетів Lenovo, Samsung, Huawei, OnePlus і OPPO готують апарати під нові стандарти. Пристрої з'являться наступного року.
Gazeta.ua розібралася, що таке таке 5G і чи потрібний він українцям.
Що таке 5G
5G - стандарт п'ятого покоління мобільного зв'язку. Він - наступник 4G, 3G та 2G.
1G почали впроваджувати у 1984-му. Ця мережа була аналоговою. Орієнтувалася на голосові виклики. Розробками 2G зайнялися усередині 1990-х. А у 2000-х роках з'явився стандарт 3G. В Україні його впровадили у 2015-му. З 2010-го у багатьох країнах з'явився 4G. Появу 5G прогнозують 2020-го.
Які можливості дає 5G для споживачів
5G передає дані зі швидкістю до 20 гігабіт у секунду. Це у 40 разів більше нинішніх мереж. До прикладу, щоб завантажити фільм у хорошій якості, потрібно близько 1 хв, а дивитися фільми 3D можна без окулярів.
"Все те, що ми робимо з нашими смартфонами зараз, ми зможемо робити швидше і краще"
"Мережа п'ятого покоління зв'язку здатна витримувати навантаження у мільйони пристроїв на квадратний метр. Її максимальна швидкість дозволить передавати дані практично у реальному часі", - розповідають в компанії мобільного оператора lifecell.
Стандарт 5G дозволяє одночасно підключити не менше 1 млн пристроїв на квадратний метр. Затримка передачі даних на радіоінтерфейсу - не більше 1 мс. Мережі 5G прискорять процес переходу до "Інтернету речей" - IoT і "розумних"комп'ютерних систем.
Недоліки і переваги 5G
П'яте покоління надзвичайно швидко передає дані. Це - беззаперечний плюс 5G. Мінус мережі в тому, що мережа поширюється на менші відстані. Вона також гірше "проникає" через стіни. Довжина хвилі у мереж 5G у кілька разів менша, ніж у мереж 4G. Тому маленькі станції 5G слід розміщувати щільніше.
Де тестують 5G
Вперше мережу 5G тестували у китайському мегаполісі Чунцин у квітні цього року. Компанії Huawei і NTT DoCoMo випробовували 5G в одному з найбільших районів Японії - Йокогам. Дані передавали на абонентський термінал. Його встановили на даху автомобіля, який рухався на швидкості понад 20 км / год. Тоді зафіксували пропускну здатність 5G-мережі понад 3 Гбіт / с при використанні стаціонарного абонентського терміналу на відстані 1,5 км і понад 2 Гбіт / с на відстані 1,8 км.
П'яте покоління надзвичайно швидко передає дані
Компанії Huawei, Fujitsu, EE, Aircom, BT, Samsung, Telefonica, Vodafone, Aeroflex і Rohde & Schwarz проводять тести в науково-дослідному центрі при британському Університеті Суррея. В Іспанії тестуванням 5G займаються Telefonica і ZTE Corporation.
Як 5G змінить життя
"Все те, що ми робимо з нашими смартфонами зараз, ми зможемо робити швидше і краще", - каже Ієн Фогг з аналітичної компанії OpenSignal.
Завдяки 5G швидкий інтернет буде доступний 24 год. 7 днів на тиждень у будь-якому місці. На вулицях міст з'явиться більше автономного транспорту, на відстані можна буде керувати різними системами. Реальністю стане дистанційна хірургія. 5G дозволить передавати по мережах практичні вміння. Розвиватиметься новий напрямок - Internet of Skills.
Появу 5G прогнозують 2020-го
За даними компаінї Ericsson, найбільше від впровадження 5G виграють важка промисловість, медицина, сфера розваг, фінанси, громадська безпека, автомобілебудування, транспорт та енергетика.
Коли 5G з'явиться в Україні
Появу 5G у світі прогнозують у 2020-му. В Україні мережа з'явиться значно пізніше. Причина - відсутність вільних частот. Частоти, які підходять під мережу п'ятого покоління, зайняті. Ймовірно, їх доведеться викупляти, як це було з частотами для 4G.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні запустили 4G: що про нього потрібно знати
У масовому виробництві також не має обладнання, яке б відповідало новим стандартам. Саме тому українські провайдери поки активно розвиватимуть 4G.
Потрібно оновити інфраструктуру. 5G не замінить 4G - мережі працюватимуть паралельно
Ще одна перешкода для впровадження нового стандарту - відсутність смартфонів, які б підтримували 5G. Їх почнуть випускати лише з наступного року.
30 березня 20 українських містах запустили 4G. Мобільні оператори отримали ліцензії на частоту 2600 МГц. Вона дає невеликий радіус покриття. Перші зони 4G з'явилися у Львові, Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, Ужгороді, Вінниці, Хмельницькому, Тернополі.
Коментарі
поставить-ПУНКТ-МЕТАЛЛОПРИЁМА, с ЦЕНОЙ-10 грн/кг и БОМЖИ,сами ПРИНЕСУТ-СДАВАТЬ,те-БАРРИКАДЫ...
Битва брюссельских пожарников с брюссельским "Беркутом" и штурмом бельгийского правительства от 14декабря: http://clck.ru/8xGB5
Почему туда не едет Маккейн и Эштон и там –не ставят палатки депутаты Польского Сейма или они все у нас-ЗА ДЕНЬГИ ПОЛЬСКИХ НАЛОГОПЛАТЕЛЬЩИКОВ?
Даже в Белоруссии-МАЗ-без модернизаций-РАБОТАЕТ в 3 СМЕНЫ и люди там ПОЛУЧАЮТ-МИНИМУМ 400-500 евро
Я владею информацией о том, что пока не подписано соглашение о присоединении Украины к Таможенному союзу", -
Жозе Мануэль, чого ты такый дурный????.........хе-хе
Конечно подпишем, но летом....
Та нє дурний це ти. Якщо взимі такі протести, то уяви собі що літом буде. Так що до виборів ніхто нічого підписувати не буде.
А я думаю, если ты отозвался на слово ДУРАК, то не зря.
Даже ишакам понятно, что деньги Хвёдорович, не зря получил.
Ему нужны голоса тех, кто за сближение с Россией, после ющековского периода.
И если бандерлоги, оторвут Галицайщину, то и слава Богу...
Да да. И я не я и Европа не моя.