середа, 19 вересня 2018 17:04

Як мережа нового покоління 5G змінить світ

У березні нинішнього року в 20 українських містах запустили 4G. Тим часом світ став на поріг впровадження мобільного зв'язку 5G. Виробники ґаджетів Lenovo, Samsung, Huawei, OnePlus і OPPO готують апарати під нові стандарти. Пристрої з'являться наступного року.

Gazeta.ua розібралася, що таке таке 5G і чи потрібний він українцям.

Що таке 5G

5G - стандарт п'ятого покоління мобільного зв'язку. Він - наступник 4G, 3G та 2G.

Автор: unian.net
 

1G почали впроваджувати у 1984-му. Ця мережа була аналоговою. Орієнтувалася на голосові виклики. Розробками 2G зайнялися усередині 1990-х. А у 2000-х роках з'явився стандарт 3G. В Україні його впровадили у 2015-му. З 2010-го у багатьох країнах з'явився 4G. Появу 5G прогнозують 2020-го.

Які можливості дає 5G для споживачів

5G передає дані зі швидкістю до 20 гігабіт у секунду. Це у 40 разів більше нинішніх мереж. До прикладу, щоб завантажити фільм у хорошій якості, потрібно близько 1 хв, а дивитися фільми 3D можна без окулярів.

"Все те, що ми робимо з нашими смартфонами зараз, ми зможемо робити швидше і краще"

"Мережа п'ятого покоління зв'язку здатна витримувати навантаження у мільйони пристроїв на квадратний метр. Її максимальна швидкість дозволить передавати дані практично у реальному часі", - розповідають в компанії мобільного оператора lifecell.

Стандарт 5G дозволяє одночасно підключити не менше 1 млн пристроїв на квадратний метр. Затримка передачі даних на радіоінтерфейсу - не більше 1 мс. Мережі 5G прискорять процес переходу до "Інтернету речей" - IoT і "розумних"комп'ютерних систем.

Недоліки і переваги 5G

П'яте покоління надзвичайно швидко передає дані. Це - беззаперечний плюс 5G. Мінус мережі в тому, що мережа поширюється на менші відстані. Вона також гірше "проникає" через стіни. Довжина хвилі у мереж 5G у кілька разів менша, ніж у мереж 4G. Тому маленькі станції 5G слід розміщувати щільніше.

Де тестують 5G

Вперше мережу 5G тестували у китайському мегаполісі Чунцин у квітні цього року. Компанії Huawei і NTT DoCoMo випробовували 5G в одному з найбільших районів Японії - Йокогам. Дані передавали на абонентський термінал. Його встановили на даху автомобіля, який рухався на швидкості понад 20 км / год. Тоді зафіксували пропускну здатність 5G-мережі понад 3 Гбіт / с при використанні стаціонарного абонентського терміналу на відстані 1,5 км і понад 2 Гбіт / с на відстані 1,8 км.

П'яте покоління надзвичайно швидко передає дані

Компанії Huawei, Fujitsu, EE, Aircom, BT, Samsung, Telefonica, Vodafone, Aeroflex і Rohde & Schwarz проводять тести в науково-дослідному центрі при британському Університеті Суррея. В Іспанії тестуванням 5G займаються Telefonica і ZTE Corporation.

Як 5G змінить життя

"Все те, що ми робимо з нашими смартфонами зараз, ми зможемо робити швидше і краще", - каже Ієн Фогг з аналітичної компанії OpenSignal.

Автор: unian
 

Завдяки 5G швидкий інтернет буде доступний 24 год. 7 днів на тиждень у будь-якому місці. На вулицях міст з'явиться більше автономного транспорту, на відстані можна буде керувати різними системами. Реальністю стане дистанційна хірургія. 5G дозволить передавати по мережах практичні вміння. Розвиватиметься новий напрямок - Internet of Skills.

Появу 5G прогнозують 2020-го

За даними компаінї Ericsson, найбільше від впровадження 5G виграють важка промисловість, медицина, сфера розваг, фінанси, громадська безпека, автомобілебудування, транспорт та енергетика.

Коли 5G з'явиться в Україні

Появу 5G у світі прогнозують у 2020-му. В Україні мережа з'явиться значно пізніше. Причина - відсутність вільних частот. Частоти, які підходять під мережу п'ятого покоління, зайняті. Ймовірно, їх доведеться викупляти, як це було з частотами для 4G.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні запустили 4G: що про нього потрібно знати

У масовому виробництві також не має обладнання, яке б відповідало новим стандартам. Саме тому українські провайдери поки активно розвиватимуть 4G.

Потрібно оновити інфраструктуру. 5G не замінить 4G - мережі працюватимуть паралельно

Ще одна перешкода для впровадження нового стандарту - відсутність смартфонів, які б підтримували 5G. Їх почнуть випускати лише з наступного року.

30 березня 20 українських містах запустили 4G. Мобільні оператори отримали ліцензії на частоту 2600 МГц. Вона дає невеликий радіус покриття. Перші зони 4G з'явилися у Львові, Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, Ужгороді, Вінниці, Хмельницькому, Тернополі.

Зараз ви читаєте новину «Як мережа нового покоління 5G змінить світ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

20.12.2013 16:04:35lutich194.12.78.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

поставить-ПУНКТ-МЕТАЛЛОПРИЁМА, с ЦЕНОЙ-10 грн/кг и БОМЖИ,сами ПРИНЕСУТ-СДАВАТЬ,те-БАРРИКАДЫ...
Битва брюссельских пожарников с брюссельским "Беркутом" и штурмом бельгийского правительства от 14декабря: http://clck.ru/8xGB5
Почему туда не едет Маккейн и Эштон и там –не ставят палатки депутаты Польского Сейма или они все у нас-ЗА ДЕНЬГИ ПОЛЬСКИХ НАЛОГОПЛАТЕЛЬЩИКОВ?
Даже в Белоруссии-МАЗ-без модернизаций-РАБОТАЕТ в 3 СМЕНЫ и люди там ПОЛУЧАЮТ-МИНИМУМ 400-500 евро

20.12.2013 15:56:07Malchish88.135.245.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Я владею информацией о том, что пока не подписано соглашение о присоединении Украины к Таможенному союзу", -
Жозе Мануэль, чого ты такый дурный????.........хе-хе
Конечно подпишем, но летом....;)

20.12.2013 16:45:17akrelin37.229.115.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

Та нє дурний це ти. Якщо взимі такі протести, то уяви собі що літом буде. Так що до виборів ніхто нічого підписувати не буде.

20.12.2013 17:48:35Malchish88.135.245.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

А я думаю, если ты отозвался на слово ДУРАК, то не зря.
Даже ишакам понятно, что деньги Хвёдорович, не зря получил.
Ему нужны голоса тех, кто за сближение с Россией, после ющековского периода.
И если бандерлоги, оторвут Галицайщину, то и слава Богу...

20.12.2013 15:46:30VasyaMoskau188.32.28.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

:D:D:D Да да. И я не я и Европа не моя.

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути