Українці зможуть розплачуватися за допомогою селфі.
Така оплата поширюватиметься тільки на онлайн-покупки, повідомляє Liga.net.
94% опитаних європейців готові і хочуть оплачувати покупки саме таким способом. Selfie-оплата не обов'язково передбачає наявність смартфона.
Експериментами по впровадженню цієї технології в Україні займаються як ТехноГігант, так і місцеві fintech-стартапи.
"Система платежів MOSST Payments ще рік тому впровадила цю технологію для входу в додаток. Наступна стадія - це підтвердження платежів по селфі замість CVV захисту. Новий спосіб ідентифікації користувачів розвивається спільно з партнером. Це дуже велика компанія, рішення якої використовують LG, Samsung, Amazon", - каже керівник проекту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як купувати в інтернеті вигідно й безпечно?
Україна - зрілий ринок для запуску Selfie ID, але є певні бар'єри.
"Наше законодавство передбачає, що ідентифікувати особистість може тільки людина. Притому тільки особисто дивлячись на іншу людину і звіряючи його зовнішній вигляд з фото на документах. Вважають, що працівник банку справляється з цим завданням краще, ніж інтелектуальна IT-система. Україні потрібні конкретні приклади зі світової практики і ще кілька років, щоб біометрична ідентифікація довела свою ефективність і безпеку. Тоді її можна буде використовувати в різних сферах", - каже директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку "Київстар" Євген Кражан.
Selfie ID вже працює в кілька десятків країнах світу. Крім селфі, система Identity Check Mobile використовує відбитки пальців і розпізнавання голосу, щоб підтвердити особистість під час онлайн-шопінгу або банківських операцій. Новий сервіс активно просуває міжнародна платіжна система Mastercard в партнерстві з місцевими банками.
Як це працює у Mastercard: клієнт заходить у спеціальний додаток і залишає там свій біо-ключ, наприклад селфі з морганням. Воно буде ідентифікувати користувача при покупках в інтернеті. При оплаті, з'являтиметься режим відеокамери, де потрібно просто моргнути для підтверження особистості.
Українці все частіше потрапляють на хитрощі шахраїв, коли здійснюють покупки в інтернеті. Найчастіше шахраї, продаючи речі через інтернет, просять половину ціни заздалегідь, а потім блокують свої сторінки у мережах і зникають без сліду.
Коментарі