Ексклюзиви
понеділок, 11 жовтня 2010 09:22

Мешканці мегаполісів ризикують з'їхати з глузду

Мешканці мегаполісів ризикують з'їхати з глузду

За даними російських психіатрів, жителі мегаполісів через надлишок інформації та постійних страхів набагато частіше страждають на психічні відхилення, ніж їхні співвітчизники в малих містах.

З іншого боку, у мешканців великих міст більше можливостей розрядити нервову систему у розважальних та культурних установах, повідомили напередодні Всесвітнього дня психічного здоров'я, що відзначається щорічно з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я 10 жовтня, лікарі-психіатри.

Керівник Центру правової та психологічної допомоги в екстремальних ситуаціях, професор Михайло Виноградов зауважив, що на психічне здоров'я мешканців мегаполісу впливають три основні аспекти.

Перший - це надлишок справ. Величезна кількість зустрічей, численні транспортні потоки як суспільного, так і особистого автотранспорту, велика загазованість і забрудненість, в тому числі й у метро, здатні викликати різні нервові розлади організму, зазначив Виноградов.

"Другий аспект - люди не витримують інформаційної атаки мегаполісу, і вони починають дезорієнтувати", - сказав професор.

Третій фактор - це ризик бути пограбованим, убитим, згвалтованим тощо, вважає психіатр.

"До речі, діти можуть потрапити під машину, можуть потрапити до рук педофілів, навіть можуть бути вбитими у власній школі", - сказав Виноградов.

Разом з тим, у жителів мегаполіса більше умов, які можуть допомогти заспокоїти психіку, вважає керівник відділу екологічних і соціальних проблем психічного здоров'я Державного наукового центру соціальної і судової психіатрії імені Сербського професор Борис Положій.

"Мегаполіс надає дуже широкі можливості для відпочинку. Тут вибір величезний, колосальний у порівнянні з малими містами", - сказав він.

Можливостей розрядитися у жителів мегаполіса значно більше, тому люди самі повинні замислюватися вчасно про спорт, про медицину, щоб підтримувати своє здоров'я.

У той же час, за словами Положія, жителі мегаполісу дуже відокремлені, наприклад, не знають сусідів в обличчя, оскільки просто не спілкуються з ними. Крім того, люди у великих містах часто женуться за "великими грошима", що також не може не позначатися на психічному здоров'ї.

Нагадаємо, раніше психологами був складений ТОП-10 найкращих порад для підтримки відчуття щастя.

Взгляд, Gazeta.ua

Зараз ви читаєте новину «Мешканці мегаполісів ризикують з'їхати з глузду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути