Вівторок, 12 серпня 2008 16:22

Задоволення від першої сигарети залежить від генів

Задоволення від першої сигарети залежить від генів

Дослідники під керівництвом професора Овіда Помело (Ovіde Pomerleau) з Мічиганського університету (Unіversіty of Mіchіgan, США) виявили ген, що впливає на ступінь задоволення під час куріння перших сигарет.

Мова йде про ген CHRNA5. Як показали ранні дослідження, один з варіантів цього гена збільшує ймовірність виникнення раку легенів. Тепер вчені з"ясували його роль у розвитку нікотинової залежності.

Вчені дослідили 435 добровольців, серед яких були активні курці, а також ті, хто пробував курити, але швидко кинув це заняття. Виявилося, що серед перших частіше розповсюджений певний "тютюновий" варіант досліджуваного гена. І саме ці люди частіше повідомляли, що їхній перший досвід паління був скоріше приємний. Більше того, у людей із цим варіантом гена звикання до тютюну іноді розвивалося буквально протягом декількох днів.

Автори роботи вважають, що нове відкриття допоможе розробити ліки для успішної боротьби з палінням у людей, схильних до цієї звички генетично. Також вчені нагадують, що в розвитку нікотинової залежності не останню роль грають фактори навколишнього середовища й соціальний тиск на людину.

Результати досліджень опубліковані в журналі Addіctіon, повідомляє Освiтнiй портал

Зараз ви читаєте новину «Задоволення від першої сигарети залежить від генів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода