Незабаром можуть з"явитися ліки від заїкуватості. Американські дослідники успішно завершили перший етап клінічних іспитів ліків від цієї недуги.
Пагоклон - так називається препарат, що може стати першим засобом, спеціально призначеним для лікування цього важкого порушення мови.
Заїкуватістю страждають близько 1% дорослих людей. Зараз страждаючі важкими формами заїкуватості, або взагалі не одержують лікування, або використовують антіпсихотичні препарати і транквілізатори. Проте останнім притаманна безліч серйозних побічних ефектів, включаючи медикаментозну залежність і швидкий набір ваги.
Дослідження нового препарату проводилося протягом 8 тижнів. В результаті було виявлено значне скорочення симптомів захворювання було зафіксовано в 55% пацієнтів, що приймали пагоклон. Аналогічний ефект був зафіксований у 36% учасників, що приймали плацебо. Серйозних побічних ефектів застосування пагоклона зафіксовано не було.
Дія пагоклона заснована на підвищенні активності гамма-аміномасляної кислоти (ГАБА), що блокує дію нейромедіатора дофаміна, який стимулює роботу нервових центрів, що регулюють рухову активність. У людей, що страждають заїкуватістю, рівень дофаміна зазвичай значне підвищений, повідомляє МЕДПОРТАЛ.Ру





















Коментарі