Німецькі інженери створили механічний аналог одного з найскладніших витворів живої природи - хобота слона.
"Робот-хобот" приводиться у рух стисненим повітрям. Замість 40 тисяч м'язів, якими приводиться в рух хобот слона, німецький виріб складається з чотирьох рухомих сегментів, кожен з яких зібраний з трьох пневматичних гнучких приводів. Такий привід - розробка берлінського інженера Лейфа Кніза. Механізм влаштований за принципом руху риб'ячих плавників. При надуванні він може змінювати довжину і кривизну.
На кінці маніпулятора є механічний захопник, пальцеподібні клішні якого також приводяться в дію пневматикою. Спеціальні датчики формують зворотний зв'язок, що не дає роботу пошкодити при захопленні предмет. Досягається це постійним контролем тиску повітря в магістралях. Для швидкої зміни тиску інженери застосували спеціальні клапани. Багатосуглобний захват дозволяє ніжно брати крихкі предмети, в тому числі неправильної форми.
Для виготовлення робота розробники застосували легкий матеріал поліамід щільністю менше 1 грама на кубічний сантиметр. Легкість матеріалу і постійний контроль за рухами виключає одержання травм при роботі з ним людини. Завдяки гнучкості робот має 11 ступенів свободи.
Коментарі