четвер, 16 жовтня 2014 11:07

В 18 столітті дівчатка носили корсети з 7-ми років
7

До 18 століття ідеальним об'ємом талії вважають - 40 см. Пізніше його зменшують на 7 см. Якщо у знатної жінки талія була товщою, їй заборонялося з'являтися у суспільстві. Таку моду започаткувала Катерина Медичі, дружина короля Франції Генріха ІІ. Талію звужували за допомогою корсета, якого в потрібний момент інколи фіксували кілька прислуг. В такі моменти жінка могла втратити свідомість. Знущання над жіночим тілом призводило до неабияких проблем із її здоров'ям.

Найперші корсети виготовляли із дерева та металевих прутів. Їх вшивали у підкладку суконь. При одяганні туго стягували шнурівкою на спині. Жінки часто травмували своє тіло. У 18 століття прути і дерево змінили на вуса кита. Дівчатка мали носити корсет із 7 років, для них шили дитячі корсети. Після 16 років у їхньому гардеробі мали бути жорсткі корсети, які носили жінки. Навіть будучи вагітною, жінка не переставала в ньому ходити. Це тривало майже до шести місяців вагітності. Через що траплялося, що жінка не здатна була виносити дитину.

Корсет прикрашали мереживом, дорогоцінним камінням і шовками. Він виставляв напоказ пишні груди. Чоловік, дружина якого носила корсет, був майже впевнений, що вона його не зрадить. Адже в критичний момент не кожен коханець міг швидко застібнути конструкцію. Щоб не потрапити в халепу, дамські кавалери в деталях корсета намагалися розбиратися не гірше за служниць.

Корсет жінці не давав вільно дихати. Від сильного перетягування у неї зміщувалися органи, погіршувався кровообіг та атрофувалися м'язи, зменшувалися легені. Багато ставали безплідними. Проблеми із здоров'ям призвели до високої смертності серед жінок. Тому проти корсетів виступали лікарі. І в кінці 18 століття вони на короткий термін стали не популярні. В моду ввійшли сукні, коли лінія талії піднялася під груди. Але на початку 19 століття мода на талію повернулася. Корсети знову з'явилися у гардеробах жінок. Їх носили і багаті, і бідні. Попри те, що медики запевняли, що корсет є причиною кособокості. Вважалося, якщо жінка не одягла корсет, це є верхом непристойності.

У 1883 році популярність цього елементу одягу медикам вдалося порушити. До наслідків шкідливого впливу корсета додали і викривлення хребта, проблеми із травленням, раком та ранньою смертністю серед жінок. До того ж, в моду увійшли прогулянки на велосипеді. Корсет із таким відпочинком був не сумісний, тому що сковував рухи. Згодом предметом жіночого одягу стали бюстгальтери. Корсети стали більш короткими й прямими. На початку 20 століття французький модельєр Поль Пуаре пропонує сукні без корсетів.

Зараз ви читаєте новину «В 18 столітті дівчатка носили корсети з 7-ми років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути