Ексклюзиви
Понеділок, 31 січня 2011 17:20

Учені розповіли, як батьки "заражають" дітей курінням

Учені розповіли, як батьки "заражають" дітей курінням

Група європейських дослідників з'ясувала, яким чином звичка курити передається в межах родини. У будинках, де "димлять", ймовірність передачі "зарази" велика, особливо між особами однієї статі.

"Батьки передають свою звичку синам на статистично значущому рівні. Це вірно також для матерів і дочок. У той же час мати, яка курить, очевидно, не впливає на сина, а батько - на дочку", - сказала співавтор дослідження Марія Лоурейро з Університету Сантьяго-де-Компостела, Іспанія.

Імовірність того, що син або дочка закурить, якщо "димлять" обоє батьків, становить 24 і 23% відповідно. Якщо курить тільки один батько, показник для обох статей падає вдвічі - до 12%.

А в неповних сім'ях мати передає звичку дітям незалежно від їхньої статі: вірогідність закурити становить 32% для сина і 28% для доньки.

Дослідження засноване на даних опитування British Household Panel Survey, проведеного у 1994-2002 роках.

"Ми вибрали це джерело, оскільки воно дає докладну інформацію про продукцію, яку споживають у домашніх господарствах, у тому числі тютюн, що дозволяє проаналізувати передачу звички до куріння між поколіннями", - пояснили експерти.

За матеріалами: Компьюлента

Зараз ви читаєте новину «Учені розповіли, як батьки "заражають" дітей курінням». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 854
Голосування Чим закінчиться зустріч Зеленського і Путіна?
  • Нічим. Все залишиться, як є
  • Україна піде на поступки Росії
  • Путіна переконають зупинити війну
  • Зеленський погодиться вписати особливий статус Донбасу у Конституцію
  • Президент зрозуміє, що з Путіним домовитись нереально. На Донбасі почнуть будувати стіну
  • Домовляться про газ, але не про Донбас
Переглянути
Погода