Вівторок, 15 квітня 2008 09:16

У Великобританії випробовують пігулку від хропіння

Біотехнологічна компанія BTG почала дослідження ефективності препарату проти синдрому обструктивного апное сну, при якому пацієнти скаржаться на хропіння. Учені припускають, що частота симптомів цього розладу знизиться при прийомі всього лише однієї пігулки нового препарату на день.

При синдромі обструктивного апое сну відбувається звуження просвіту верхніх дихальних шляхів за рахунок природного розслаблення м"язів. Це приводить до періодичного утруднення дихання, зниження вмісту кисню в крові, і, як наслідок, уранішнього головного болю, відчуттю розбитості і недосипання у пацієнтів і їхніх близьких. Препарат, що вивчається, з кодовою назвою Bgc20-0166 є поєднанням двох вже існуючих медикаментів. Механізм дії кожного з них різний, проте обидва препарати змінюють передачу сигналу в певних центрах головного мозку, що відповідають за тонус мускулатури і дихальних шляхів.

До дослідження увійшли 39 пацієнтів. Всі учасники були розділені на групи, призначення в яких були різні: один з двох зареєстрованих препаратів, їхня комбінація Bgc20-0166 в двох різних дозуваннях або плацебо. Для оцінки ефективності лікування був використаний так званий індекс апное/гипопное, який вимірювався через 14 і 28 днів від початку дослідження. У групі пацієнтів, що отримували велику дозу Bgc20-0166, симптоми СОАС зменшилися в середньому на 40%, а у трьох з десяти учасників цієї групи частота епізодів хропіння знизилася на 50%, що розцінюється як добрий результат лікування.

У сьогоднішній час важкі форми СОАС лікують за допомогою спеціальних кисневих масок, які створюють тривалий позитивний тиск у повітреносних шляхах. Новий препарат навряд чи зможе замінити цю методику, проте, як сподіваються розробники, він стане ефективним методом терапії СОАС середньої тяжкості, повідомляє Лента.ру

Зараз ви читаєте новину «У Великобританії випробовують пігулку від хропіння». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1027
Голосування Андрій Шевченко залишить збірну України після Євро-2020?
  • 1) так, разом з італійськими помічниками перейде до "Мілана"
  • 2) ні, захоче зіграти як тренер на Кубку світу-2022
Переглянути
Погода