Четвер, 07 серпня 2008 15:09

Сценарії розвитку людства: клонування, колонія на Місяці і світова криза

Сценарії розвитку людства: клонування, колонія на Місяці і світова криза

Група експертів у рамках проекту TechCast опублікувала список найімовірніших сценаріїв розвитку людства в найближчі десятиліття.

На думку експертів, у 2010-х роках прогресуватиме розвиток інформаційних систем і електронної комерції. Зокрема прогнозують збільшення обсягів інформаційного трафіка, швидке еволюціонування сучасних і появу принципово нових видів електронних пристроїв. Імовірна також поява особистих електронних помічників людини.

Також експерти вважають, що вартість інформаційних технологій і обладнання буде меншати, а таким великим корпораціям як Mіcrosoft загрожує крах через боротьбу з десятками нових конкурентів. Очікують бум на ринках кіно, музики і ТВ.

У 2020-х роках, на думку експертів, буде покладений початок новій високотехнологічній революції, рушійними силами якої стануть зелений бізнес, альтернативна енергетика та інші види діяльності, спрямовані на поліпшення якості життя людини, безпечного для довкілля.

Людство буде масово використовувати гібридні автомобілі. Пророкують розквіт комп"ютерних і біотехнологій, результатом чого стануть нові покоління медикаментів. Також може відбутися прорив у вивченні ДНК людини, що уможливить клонування її внутрішніх органів.

До 2030 року серйозні зміни відбудуться в галузі освіти: тут працюватимуть електронні помічники. Широкого поширення набуде космічний туризм: приблизно 2028 року буде створена постійна колонія на Місяці. Трохи пізніше людина висадиться на Марсі. Космос стане складовою частиною світової економіки.

2030 рік. Автодорожній рух і авіаперевезення стануть практично цілком безпечними, пророкують фахівці. Прогнозують також масовий перехід від особистих автомобілів до особистих літальних апаратів.

Що ж до авіалайнерів і потягів, то вони будуть пересуватися з небаченими досі швидкостями. Передбачають якісний прорив у сфері ядерної енергетики, але водночас індустріалізація зазнає кризи. Імовірні екологічні кризи, загострення міжетнічних і міжконфесійних конфліктів, а також загострення проблем, пов"язаних зі зброєю масового знищення, яка може спричинити світову кризу, небачену з часів Другої Світової війни.

У 2040-2050-ті роки світ об"єднається разом: його політична карта і структура будуть нагадувати Європейський Союз або Сполучені Штати Америки. Завдяки цьому подолати усі згадані кризи можна буде швидше й ефективніше. Чисельність населення буде стрімко зростати, а міжнародний тероризм спадати, повідомляє Washington Profile

Зараз ви читаєте новину «Сценарії розвитку людства: клонування, колонія на Місяці і світова криза». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода