Ексклюзиви
Понеділок, 29 липня 2019 09:48

Ровер Curiosity показав, де саме шукати життя на Марсі
5

Кратер Гейла був обраний в якості мети для Curiosity, тому що це складне місце
Фото: sciencealert.com
Кратер Гейла був обраний в якості мети для Curiosity, тому що це складне місце
Кратер Гейла був обраний в якості мети для Curiosity, тому що це складне місце
Кратер Гейла був обраний в якості мети для Curiosity, тому що це складне місце
Кратер Гейла був обраний в якості мети для Curiosity, тому що це складне місце

Професор наук про Землю в Університеті штату Пенсільванія Крістофер Хаус, який є учасником місії Mars Science Laboratory, стверджує, що на Марсі було життя.

Знімки марсіанського кратера Гейл, зроблені марсоходом Curiosity, можуть вказувати, де саме шукати сліди життя на планеті, пише Новое время.

"Кратер Гейла, мабуть, був озерним середовищем. Вода зберігалася б протягом мільйона років або більше", — сказав Хаус, додавши, що місія знайшла багато тонкошарового аргіліту в кратері.

Кратер Гейла був обраний як мета для Curiosity, тому що це складне місце. Це було дно озера - значить, там є мінерали, які можуть дати ключі до населеності Марса. Озеро було заповнене осадом, який перетворився на камінь і потім зруйнувався.

"Є тріщини, заповнені сульфатом, що вказує на те, що вода пройшла через ці породи набагато пізніше, після того, як планета перестала утворювати озера", — підкреслив Хаус.

Хаус працює з відділом аналізу проб Марсівської наукової лабораторії на Марсі. Команда нагріває зразки породи і вимірює масу молекул, що виділяються. Маса молекул допомагає дослідникам визначити типи випущених газів.

Хаус та інші вчені особливо цікавляться сірчаними газами з сульфатних і сульфідних мінералів, тому що присутність відновлених сірчаних мінералів, таких як пірит, найбільш поширений сульфідний мінерал, вказує на те, що навколишнє середовище могло підтримувати життя в минулому. Це тому, що пірит потребує присутності органічної речовини для утворення в осаді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Святкують 50-річчя висадки - NASA показали серію панорам із Місяця

Спостерігачам із Землі дослідницькі операції на Марсі здаються повільними. Насправді ж щоденні операції Curiosity швидкі та детальні. За словами Хауса, ми живемо у золотий вік планетарної науки, і це одночасно хвилює та спантеличує.

"Кожен раз, коли ми їдемо, прокидаємося з абсолютно новим полем зору з новими камінням і новими питаннями. Це свого роду новий світ щоразу, коли ви переїжджаєте", — сказав він.

Одна із фотографій Марсу, яку надіслав на землю Марсохід Curiosity, привернула увагу вчених. Апарат зафіксував дивний чорний об'єкт у повітрі, пише "Апостроф". Фотознімок із марсохода, де видно об'єкт, виклали на офіційний сайт американського аерокосмічного агентства.

Зараз ви читаєте новину «Ровер Curiosity показав, де саме шукати життя на Марсі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 812
Голосування Куди плануєте поїхати після всіх карантинів?
  • До моря. У теплі краї
  • У туристичні міста Європи
  • Подорожуватиму Україною
  • Провідаю батьків / родичів
  • Працюватиму. На поїздки немає грошей
  • Мені карантин не заважав подорожувати
Переглянути