24 жовтня згадують святого мученика Аретти і тих, хто з ним. Святий мученик Аретта, згідно з церковними джерелами, жив у III-IV століттях. Його життя тісно пов'язане з гоніннями на християн в Римській імперії. Аретта, як і багато інших святих, був вірним послідовником Христа і відмовився зректися своєї віри, за що зазнав переслідувань. У деяких джерелах говориться, що він був єпископом, який сповідував християнську віру серед язичників. Під час гонінь його катували і зрештою стратили. Його мученицька смерть стала символом стійкості у вірі та готовності йти на жертви заради Христа.
Разом з Ареттою часто згадуються й інші мученики, які були його соратниками, і які також постраждали за свою віру. Імена цих мучеників можуть варіюватися залежно від джерел, але їх об'єднує спільна мета - захист християнської віри, навіть в обличчі смерті.
Прикмети
Червоний захід сонця - скоро прийдуть морози.
Розкаркалися ворони - до снігопаду.
Дощить - зима буде теплою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Андрія Первозванного-2024: головні традиції свята, яких дівчата чекають увесь рік
Що не можна робити, а що варто
Цього дня не слід приймати подарунки від людей протилежної статі. Саме в цей період дуже легко приворожити.
Не варто брати до рук такі предмети, як дзеркала чи вази, якщо щось розіб'ється, то ви чи ваші родичі скоро серйозно захворієте. Забороняється давати свої речі чужим і носити одяг інших.
Існувало повір'я, якщо цього дня неочікувано зустріти білого собаку, то потрібно піти за ним слідом - він приведе до щасливого і багатого життя. Обов'язково нагодуйте собаку, добро до вас повернеться.
У листопаді є кілька великих церковних свят, які відзначають українці.
За новим церковним календарем ПЦУ другий рік поспіль їхня дата вже інша. Зокрема. 8 листопада святкуємо Собор Архістратига Михаїла, а 21 листопада відзначаємо Введення в храм Пресвятої Богородиці, апостола Андрія Первозванного - 30 листопада. Також у листопаді починається Різдвяний піст і триватиме до Різдва Христового.
Коментарі