
Вважається, що дарувати порожній гаманець - до витрат, а жовті квіти - до розставання. Звідки взялися ці забобони і чи варто в них вірити?
Дарувати чи ні
Не можна дарувати, згідно з прикметами, носові хустки - до сліз, а свічки, рушники і капці - до похорону, дзеркала, перли і колючо-ріжучі предмети - до неприємностей, нижню білизну і в'язані речі - до зрад в разі, якщо подарувати чоловікові, спиртне - до втрати здоров'я, гаманець без вмісту - гроші в такому аксесуарі водитися не будуть, пише marieclaire.ru.
Також погано дарувати тварин - вважається, що вони не проживуть довго, а статуетки птахів - провісники всього найгіршого. За традицією не варто дарувати посуд, книги, ланцюжки, шкарпетки і жовті квіти - це все до розставання або розлуки. Вважається, подарований годинник обіцяє велику сварку і навіть вкорочують життя.

У списку "дозволених" подарунків виявилися килими, скатертини і подушки - всі ці речі оповиті позитивною енергією.
Звідки з'явилися прикмети про погані подарунки?
Насправді, ніякого містичного підґрунтя немає. Ці забобони прийшли до нас із давнини, коли у простих людей не було грошей купити щось коштовне, а тому будь-який предмет сприймався як щось чуже, за винятком подушок, килимів і скатертин - це все традиційно дарували на весілля.
Дзеркала ж здобули погану славу, бо ними часто користувалися різні ворожки і чаклунки. Та й були вони, в основному, у тих, хто міг собі їх дозволити.
Носовички тільки у слов'ян асоціювалися з похоронами, а у Франції, наприклад, батистові носові хусточки зараховувалися до предметів розкоші, і до них було зовсім інше ставлення.

Отримати в подарунок ніж чи будь-який подібний предмет на Сході і в Європі вважалося ознакою сили і поваги, на Русі ж це обіцяло неприємності, бо в розумінні древніх слов'ян такі предмети асоціювалися з війною.
Як обійти кожну з поганих прикмет і не притягнути до себе біди.
Якщо вам дарують щось зі списку неблагонадійних подарунків (красивий ніж, годинник, цуценя, шкарпетки, капці, рушник, намисто з перлів), потрібно просто віддати за це гроші - іншими словами "викупити" свій подарунок: всі проблеми зі страшними наслідками будуть відразу вирішені.
Відомо, що надмірне вживання спиртних напоїв шкодить здоров'ю, тому наші предки, які вірили в прикмети, вирішили убезпечити своїх близьких, і додали алкоголь в "заборонений список" подарунків.
Набір столових приладів може стати хорошим подарунком для тих, хто вступає до кулінарної школи або готується до новосілля. Але якщо у вас з'явиться бажання подарувати комусь ніж в єдиному екземплярі - подумайте ще раз. Крім того, що цей презент виглядає дивно і підозріло, ще й існує прикмета, що такий подарунок може призвести до сварки або розставання з тією людиною, якій ви його презентуєте.
Коментарі