Неділя, 19 жовтня 2008 15:44

Пиво в пластикових пляшках шкодить здоров"ю

Експерти Союзу споживачів Російської Федерації в ході круглого столу "Експерименти над упакуванням для пива" привели дані дослідження, які говорять, що тара, в якій зберігається пиво, може негативно впливати на якість пива і його безпеку.

Замзавідуючого кафедрою технології переробки неметалічних матеріалів Російського державного технологічного університету ім. К.Е. Ціолковського Ірина Мійченко повідомила, що саме пиво як харчовий продукт безпечний для людини, а небезпечною може бути упаковка і умови зберігання цього напою. Якщо пиво довго зберігається в пластиковій пляшці (ПЕТ-упаковці), то ним можна і отруїтися.

Дослідження проводились співробітниками центру незалежної споживчої експертизи Санкт-Петербурга. Вони досліджували здатність трьох видів тари - ПЕТ-упаковки, скляної пляшки та алюмінієвої банки - забезпечити збереження органолептичних та фізико-хімічних властивостей пива протягом терміну придатності (шести місяців).

"Зокрема, за 50-бальною системою оцінювалися прозорість, смак і аромат пива, а також його стійкість (утворення осаду й помутніння) і піноутворення. Для дослідження в звичайних магазинах було закуплено зразки продукції у вітчизняній тарі двох відомих російських виробників пива", -- повідомила Мійченко.

У результаті аналізу з"ясувалося, що краще за все всі зазначені властивості пива зберігаються в алюмінієвій тарі, і гірше за все - в пластикових ємностях.

"Після трьох місяців зберігання якість пива в ПЕТ-упаковці різко знижується. Так, його органолептичні показники падають в 2,2 рази, фізико-хімічні - в 3,1 рази", - зазначила експерт. При цьому вказавши, що краще за все властивості пива зберігаються в банках завдяки герметичності упаковки, а скляні пляшки програють їм тільки з-за кришок, які з часом починають пропускати повітря.

На закінчення експерт додала, що з огляду на результати дослідження, слід або обмежити термін придатності пива в пластиковій тарі, або розміщувати на таких упаковках попередження, що продукт може бути шкідливий для здоров"я, повідомляє Не Болей.
Зараз ви читаєте новину «Пиво в пластикових пляшках шкодить здоров"ю». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 215
Голосування Яка найбільша проблема Києва?
  • Затори
  • Хаотична забудова
  • Нищення історичних місць
  • Незаконна торгівля, МАФи
  • Громадський транспорт
  • Мало шкіл та дитсадків
  • Сміття
Переглянути
Погода