Ексклюзиви
Вівторок, 28 жовтня 2008 10:38

Під пустелею Чіуауа знайдено печеру з гігантськими кристалами (ФОТО)

 

У Мексиканській пустелі Чіуауа на глибині понад 305 метрів знайдено гігантську печеру кристалів. У ній нараховується до 170 величезних кристалів - найбільший серед яких довжиною понад 11 метрів.

Кристали сформувалися з ґрунтової води, насиченою сульфатами кальцію, що нагрівалася інтрузією магми приблизно 1.6 км нижче від цього місяця. Цей процес почався мільйони років тому.

Коли, близько 600,000 років тому, магма починала охолоджуватися, мінерали почали виділятися з води, і за сторіччя дуже маленькі кристали, якими вони були, росли, поки 1985 шахтарі не відкачали з печери всю воду.

Оскільки кристали нагадують гігантські бурульки, здається, що у печері повинно бути дуже холодно.

Але насправді температура там - +44.4С з вологістю 90-100%, саме тому дослідники печер носять захисні костюми і несуть рюкзаки з охолодженим повітрям.

Зараз печера закрита для відвідувачів важкими сталевими дверима, щоб краще зберегти це чудо природи для нащадків, повідомляє Daily Mail

Зараз ви читаєте новину «Під пустелею Чіуауа знайдено печеру з гігантськими кристалами (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода