У 31-річної киянки Наталки Сотніченко зламалася майже новенька "Нокія 6101". А гарантійний талон вона забула в родичів у Львові.
— Ми відзначали перший день народження Вані, — розповідає Наталка. — Чоловік Дмитро зараз працює за кордоном. Тож святкували без тата. Якоїсь миті я відволіклася, а син загрався з моїм мобільним. Дивлюся — трубка у нього в роті. Уся в слині!
Увечері Наталя була в розпачі.
— Діма подзвонив. Я його чую добре, а він мене ні, — розповідає жінка. — Напевно, рідина затекла десь у трубку і щось там вийшло з ладу. А як я без зв"язку: чоловік здалеку телефонує майже щовечора.
Документи на мобілку жінці обіцяли переслати. Та батьки порадили купити на цей час недорогий телефон. Наталчина ж "Нокія" за кілька днів перестала "глючити". Проте вона пригледіла кілька недорогих моделей.
— Із нашими зубами, що ріжуться, — каже, гойдаючи малого Іванка на колінах, — тепер усякого можна чекати.
У багатьох столичних магазинах здебільшого виставлені нові телефони. Їм рік, максимум два. Такі коштують 800–1000 грн і більше. Але деякі крамнички не відмовляються від старіших моделей. У магазині "Мобільний зв"язок" біля столичного Лук"янівського ринку з дешевих пропонують "Моторолу С115" за 205 грн. У магазині "Связной" на вул. Артема "Сіменс А70" коштує 299 грн, "Нокія 1100" — 319 грн. За "Моторолу С380" просять 339 грн.
— У нас теж є моделі, яким три-чотири роки, — розповідає 23-річний Владислав Фалецький, експерт магазину "Мобілочка" столичного торговельного центру "Інтервал-Плаза" (Голосіївський район). — Усі вони новенькі і мають гарантію на рік. Розкупаються на ура. Коштують 300–400 гривень, але виглядають солідно.
На вітрині між "крутими" телефонами туляться класичні моноблоки "Сіменс А70" (263 грн) і А75 (247 грн). У них є й поліфонія, і вібродзвінок. У 75-го — кольоровий екран.
— Із "Нокій" цікава модель 1100, — продовжує Владислав. — Коштує 305 грн. Та в цій мобілці є вбудований фонарик, потужний акумулятор, який у режимі очікування "живитиме" трубку більше двох тижнів. Зверніть увагу на телефони "Флай", — радить консультант, — мініатюрний S388 коштує 226 гривень, S299 за 275 має FM-радіо. Купують такі моделі як літні люди, так і молоді — хто на дачу, хто на подарунок для дідуся. Буває, вибирають іще один телефон для іншого оператора.
У приватного електрика киянина Миколи Глущенка, 47 років, у кишені два телефони.
— Ми з дружиною в "Київстарі". Щойно з"явився "Білайн" із безкоштовними розмовами в мережі, — розповідає пан Микола, — купили два пакети. Стареньку розкладачку "Самсунг А800" взяла дружина. А для себе я купив "СоніЕрікссон К300і" за 250 гривень. Для клієнтів залишаюся у "Київстарі", а з дружиною говоримо по "Білайну".
Беушні телефони — звісно найдешевші. Але, щоб не підсунули "убитий" апарат, краще звертатися до зареєстрованих продавців б/в телефонів.
— У нас завжди чимало старіших моделей, — пояснює 21-річний продавець-консультант магазину "Б/У", що біля станції метро Либідська, Юрій Тацоха. — Трубки привозимо переважно з Європи. Усі вони русифіковані. Експерти і майстри ретельно обстежують їх, ремонтують, якщо треба, і лише тоді виставляють на продаж.
Телефонів вартістю до 300 грн тут більше десятка. Маленька "самсунгівська" розкладачка А800, яка чудово виглядає, коштує 250 грн. За ці ж гроші можна взяти "СоніЕрікссон Т290" із кольоровим екраном, поліфонією та "віброю". Менше просять за "Нокію 3410" (220 грн) і "Соні J70" (200 грн). Зі слайдерів найдешевший "Сіменс SL75" (350 грн) із кольоровим екраном, камерою, МР3-плеєром. Придбати "Моторолу Т2288" можна за 150 грн, а "Ерікссон Т10" — за 140 грн. Гарантія на всі телефони — один місяць.
Простенькі три-чотирирічні мобільники пропонують також інтернет-магазини. У таких крамничках зазвичай їх можна купити ще дешевше, ніж у магазинах. Наприклад, за "Моторолу С115" просять від 200 грн. Близько 250 коштують "Сіменс А70" і "Нокія 1100".
Купив телефон зі скельцем замість камери
27-річний киянин Олег Костур захотів мати телефон із камерою. Купив на радіоринку і втрапив у халепу.
— Я роздивлявся одну модель біля павільйону, — розповідає Олег. — Підійшов юнак і запропонував купити в нього таку саму на 100 гривень дешевше. Пояснив це "конкурентами і кришами, які заважають працювати". За кілька хвилин я тримав коробочку з телефоном моєї мрії. І документи були, й інструкція. Хлопець навіть обіцяв поставити штамп на гарантійному талоні. Я вставив карточку, подзвонив — усе гаразд. Узяв телефон, але юнака з гарантійним талоном так і не дочекався. Серце йокнуло. Удома виявилося, що камера не знімає. А в майстерні сказали, що її взагалі там не було. Тільки скло.
"Нокією 1100" користуються навіть мобільні таксофонщики
Найдешевший мобільний телефон у Львові — "Нокія 1100". За 300 грн його продають у кожному магазині. Екран чорно-білий, але серед апаратів подібного класу батарея тримає найдовше.
— Його дуже давно випускають. Надійний і хороший телефон, — характеризує модель 24-річний Назар Надюк, менеджер салону мобілок СП "НОТ" на вул. Шота Руставелі, 6. — Іще можу запропонувати "Нокію 2600" за 399 гривень, "Нокію 1600" за 379 та "Сіменс АХ75" за 370 гривень. Вони мають кольоровий екран і поліфонію. Більше функцій і пам"яті у "Самсунг С200", але коштує така модель дорожче — 519 гривень. Однак "Самсунг" дає клієнтам рік гарантії та два роки техобслуговування, а інші виробники — лише рік гарантії.
Такої ж думки і Віталій Вітик, 21 рік, спеціаліст офісу продажу та обслуговування компанії "Білайн".
— По-перше, в "1100" нічому ламатися. По-друге, батарея тримає 5–7 днів. Знаю випадки, коли люди губили дорогі телефони за 2500 гривень і поверталися до "Нокії 1100". Якщо ви помітили, то й мобільні таксофонщики користуються саме цими телефонами. Якщо говорити про дешеві, то можу запропонувати ще "Сіменс А70" за 250 гривень.
Михайло ГУЗАРЕВИЧ
Коментарі