Ексклюзиви
Четвер, 02 грудня 2010 14:28

Німецький робот навчився конструювати сам себе

Німецький робот навчився конструювати сам себе

Співробітники Інституту машинобудування і автоматики ім. Фраунгофера (ФРН) придумали машини, які здатні розробляти та виробляти себе автоматично, тобто абсолютно без участі людини.

Genetic Robots беруть участь у виставці Euromold у Франкфурті, що розпочалася сьогодні і триватиме до 4 грудня.

Ці створіння поки ще мало схожі на універсальних кіберсолдат. Їх можна переплутати з купою канцелярських товарів або модною інсталяцією. Це лише трубки на шарнірах. Проте модель здатна приймати будь-яку форму для певної мети.

"Генетичні алгоритми" розроблені американськими вченими Ходом Ліпсоном і Джорданом Поллаком в рамках проекту GOLEM. Формули, допрацьовані швейцарською фірмою i2p, імітують процес природної еволюції. Вона протікає як адаптація до екологічних факторів. Цими факторами в цьому разі стають вимоги інженерів.

Якщо потрібно, щоб робот їхав максимально ефективно, то машина сама візьме до уваги всі супутні умови, а також сили тяжіння і тертя, сходи, наявність води та інше. Готовий макет відправляється в 3D-принтер.

Іноді система може запропонувати кілька по-різному ефективних варіантів. Розробники зізнаються, що машина видає такі ідеї, які навіть досвідченому фахівцеві ніколи б не прийшли в голову.

Genetic Robots, за задумом авторів, стануть в нагоді не тільки на виробництві, але і для далекої розвідки, перевезення вантажів і технічного обслуговування.

Компьюлента

Зараз ви читаєте новину «Німецький робот навчився конструювати сам себе». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 602
Голосування Як оцінюєте судову систему після вироку Стерненку?
  • Судової системи в Україні не існує. Є телефонне право президента
  • Вбивця і викрадач людей Степаненко отримав те, що заслужив
  • Українська судова система – це Портнов
  • Хто такий Стерненко?
  • Мені байдуже. Я виїхав з країни, або планую це зробити
Переглянути