Ексклюзиви
Вівторок, 29 вересня 2020 16:25

Назвали компоненти парфумів, які є токсичними

Автор: Тарас Подолян
  Ксандра Осініна наносить аромати під волосся, щоб подовжити їх звучання
Ксандра Осініна наносить аромати під волосся, щоб подовжити їх звучання

Деякі компоненти парфумів є фототоксичними, тобто підсилюють вплив сонячних променів на шкіру. Вони можуть спричинити хімічний опік або викликати алергію через зміну власного складу під дією променів. Про це Gazeta.ua розповіла парфумер Ксандра Осініна.

"Є така міжнародна організація IFRA (International Fragrance Association), яка займається дослідженням безпеки парфумерних компонентів. Її поради мають рекомендаційний характер. Але оскільки до неї входять всі найбільші виробники сировини і парфумів, цих порад дотримуються при виробництві, мабуть, 90% всіх парфумів у світі. Роблять дослідження, які компоненти можуть бути шкідливими й алергенними, які треба зменшити в дозуванні, що треба взагалі перестати додавати в парфуми. Начебто це непогана ініціатива. Але це дуже збіднило формули парфумів. Тому що багато класичних компонентів, на яких століттями робили парфуми, виявилися алергенними. Наприклад, той же дубовий мох, бергамот, кумарин. І знайомі та улюблені парфуми стали звучати зовсім не так. Хоча це стосується в першу чергу реформулювань. Сучасний стиль зовсім інший, і може бути дуже цікавим, якщо не намагатись відтворити старі формули, а створити нові, спираючись на можливості сучасної сировини.

Багато класичних компонентів, на яких століттями робили парфуми, виявилися алергенними. Наприклад, той же дубовий мох, бергамот, кумарин

Деякі компоненти парфумів є фототоксичними. Вони можуть спричинити хімічний опік або викликати алергію через зміну власного складу під дією променів. Такими компонентами є майже всі ефірні олії цитрусів, зонтичних рослин, звіробою, а також кумарин та нітромускуси", - повідомила парфумерка.

Ксандра Осініна також зізналася, що сама дуже чутлива до хімічних сполук.

"Маю дихальну алергію на деякі природні та синтетичні запахи. Один з таких алергенів, з яким я не працюю і не люблю його та парфуми з ним – персиковий альдегід. На жаль, він є в багатьох класичних ароматах. Але тут все індивідуально. Іншим людям він буде приємний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парфумерка розповіла, які природні запахи досі не змогли відтворити у парфумах

У промислові парфуми часто додають антиоксиданти і УФ-фільтри, хоча вони самі теж можуть бути алергенними, однак роблять парфуми не такими чутливими до світла та інших факторів при зберіганні. В авторських парфумах таких компонентів зазвичай немає, тому не раджу наносити інді-парфуми на шкіру перед виходом на сонце. Можете нанести на одяг, на волосся, на аксесуари. Сама ношу парфуми на потилиці, під волоссям. По-перше, волосся подовжує звучання аромату, воно як блоттер працює. Зі шкіри аромат швидко злітає, а на волоссі тримається помітно довше. Тканина теж подовжує звучання. Часто парфуми підфарбовані барвниками, тож на світлому одязі лишатимуть плями. Наносьте їх на внутрішню сторону одягу чи на аксесуари", - порадила парфумерка.

IFRA публікує перелік стандартів для використання ароматичних компонентів, а також обмеження і заборони щодо їх застосування. Центральною темою обговорення парфумерної спільноти останнім часом стало введення нових стандартів IFRA, що обмежують використання деяких ароматичних речовин. Це послужило приводом для коригування багатьох парфумерних композицій з урахуванням вимог IFRA, які торкнулися як великих, так і нішевих брендів.

Багато інгредієнтів є алергенами і тому повинні бути вказані на етикетці косметичного продукту в разі перевищення їх концентрації певного рівня (для парфумів цей рівень становить 0, 001%). Наприклад, дубовий мох - один з таких компонентів. Парфуми, що продаються в ЄС і містять 50% дубового моху, можуть поширюватися в Європі доти, поки на етикетці вказано, що дубовий мох міститься в ароматичної композиції.

Зараз ви читаєте новину «Назвали компоненти парфумів, які є токсичними». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі