Науковці довели, що стресова ситуація після розриву відносин або внаслідок інших тривалих переживань чинить на здоров'я людини такий згубний вплив, як і серцевий напад.
Про це повідомляє Independent.
Від синдрому "розбитого серця", також відомого як синдром Такоцубо, страждають 3 тис. жителів Великої Британії. Більшість із них пережили травмуючі події у своєму житті.
Під час сильних негативних переживань, як і під час серцевого нападу, м'язи серця слабшають і не можуть виконувати свої функції так само ефективно, як і перед цим.
Раніше науковці вважали, що ці наслідки тимчасові. Сучасні дослідження довели, що вони можуть залишитися на все життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пересадка органів в Україні стане значно доступнішою
Працівники Британського фонду серця провели дослідження стану людей, що страждають від синдрому Такоцубо, з допомогою УЗД і МРТ. Експерти виявили, що серця пацієнтів мали невиліковні ушкодження м'язової тканини серця. Через це еластичність органів зменшилася, і серце не могло стиснутися в нормальній мірі при кожному ударі.
За іншим дослідженням, 90% людей, які страждають від синдрому Такоцубо — жінки у віці 58-75 років.
Італійські вчені довели, що паста корисна для здоров'я серця. Вона може не лише приносити користь для серця, а й давати необхідні поживні речовини. Макаронні вироби із суміші стандартного борошна з твердих сортів пшениці та цільнозернового борошна, багатого бета-глюканом, можуть допомогти запобігти серцевим нападам і розвитку серцево-судинних захворювань.
Коментарі