субота, 14 грудня 2024 05:50

Можете "з'їсти" розум: що не варто робити сьогодні

Можете "з'їсти" розум: що не варто робити сьогодні
Голосно каркають ворони - чекайте на сильне похолодання Фото: pinterest

14 грудня - день пам'яті святих мучеників Тирса, Левкія, Филимона, Аполлонія, Калиніка. Християнські святі, які постраждали за віру в Христа в III столітті за часів переслідувань, ініційованих римськими імператорами.

Тирс був римським воїном у Кесарії Віфінійській. Він щиро навернувся до християнської віри, усвідомивши істину Євангелія, і відмовився поклонятися язичницьким богам. За це його ув'язнили й піддали тортурам, але він не зрікся Христа. Після численних знущань Тирс прийняв мученицьку смерть.

Левкій був побожним християнином, відомим своїм праведним життям і благочестям. Він відкрито проповідував християнство, закликаючи язичників до покаяння і віри в Христа. За це його заарештували й засудили на смерть. Левкій мужньо переніс муки й був страчений за свою віру.

Филимон був талановитим музикантом та актором, який служив у язичницьких храмах. Його навернення до християнства сталося після зустрічі з Аполлонієм, який закликав його до віри в єдиного Бога. Незабаром Филимон разом з Аполлонієм був схоплений і підданий жорстоким катуванням, але вони обидва зберегли вірність Христу.

Аполлоній був християнином і філософом, який славився своїми знаннями і благочестивістю. Він допоміг навернути Филимона до християнства, за що сам постраждав. Їх обох схопили, катували і зрештою стратили за вірність Христу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обрізання Господнє-2025: коли святкуємо та про які заборони дня потрібно пам'ятати

Калинік був суддею, який, спостерігаючи за мужністю мучеників і чудесами, які супроводжували їхні страждання, сам увірував у Христа. За це його також ув'язнили, піддали тортурам і стратили.

Ці святі мученики залишили нам приклад непохитної віри та відданості Христу навіть перед обличчям смерті. Їхнє життя свідчить про силу віри, яка перемагає страх, і про Божу благодать, яка зміцнює душу в найтяжчі хвилини.

Прикмети

Собаки гавкають цілий день - буде снігопад.

Голосно каркають ворони - чекайте на сильне похолодання.

Яскраво мерехтять зорі - до хуртовини.

Що не можна робити, а що варто

Під час читання в жодному разі не їжте, інакше можете "з'їсти" розум.

Не можна сваритися, лаятися, лихословити, тому що в ваше життя прийде один негатив.

За народними повір'ями цього дня потрібно добре помитися, в ідеалі сходити до лазні, тоді увесь рік у вас буде міцне здоров'я. Наші пращури вірили, що цього дня землею розгулює нечисть, тому сиділи вдома.

З переходом на новий церковний календар у 2023 році дати святкування Різдва, Хрещення та інших церковних свят переносяться на 13 днів раніше.

У період різдвяних свят відтепер будуть колядувати, щедрувати та посівати у нові дні. У різних регіонах ця традиція має свої особливості. Але незмінною залишається прив'язка колядок до Святвечора та Різдва.

Зараз ви читаєте новину «Можете "з'їсти" розум: що не варто робити сьогодні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути