




Близько року кавою вчить малювати художниця Анна Агєєва з Києва. Незвичну техніку опанувала власноруч після того, як побачила фотографію картини, виконаної виключно в коричневих відтінках.
"Працювати з акварельними і олійними фарбами людям стає нецікаво. Вирішили з колегою поставити експеримент - намалювати щось кавою. З нею працюється просто і приємно, бо в процесі кімнату заповнює приємний аромат", - розповідає Анна. Майстер-клас незвичної техніки проводить у власній студії живопису Kievartclub. Її 3 роки тому відкрила з художницею Ларисою Погорєловою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скульптор вирізає дивовижні об'ємні картини з фруктів і овочів
"Для роботи підходить як розчинна, так і мелена кава. Гущу можна використовувати для створення рельєфу, - пояснює художниця. - Однак початківцям даємо розчинну, бо з нею легше працювати і колір має більш насичений. Напій готуємо і розливаємо в кілька стаканів. До них додаємо різну кількість води. Чим її більше, тим світліший відтінок матимемо.

Складність у тому, що маємо лише один колір. Об'ємність створюємо за рахунок відтінків. Їхня мінімальна кількість - три. Чим їх більше, тим красивіший результат. На початку можна зробити ескіз олівцем. Після нанесення кожного шару потрібно почекати 15 хвилин, щоб кава висохла. На уроках ми хитруємо - користуємось феном".
Кавою малюють тільки на акварельному папері. Він цупкіший у порівнянні з друкарським. Пензлики підходять будь-які. Всього в Україні кавовою технікою користується близько десятка художників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Італієць прикрасив виправну колонію муралом
На створення роботи йде від 2-х годин. Удосконалювати малюнок можна безкінечно. Непотрібні елементи легко змиваються вологим пензлем.
"Схожий експеримент проводили з червоним вином. З ним важче працювати. Напій має блідий відтінок, тому потрібно наносити від восьми шарів. Але ж тут головний процес, а не результат. Такі майстер-класи приносять позитивні емоції і моральний відпочинок".
Дивовижні портрети створює 28-річний грузинський фотограф Іраклій Надар з Тбілісі. Для своїх робіт, які створюються з нуля, хлопець використовує тільки графічний редактор, але результат виходить настільки чудовим, що вражає всіх своєю реалістичністю.
Коментарі