18 жовтня віряни вшановують святого апостола і євангеліста Луку.
Походив з язичницької родини, що підтверджується його освіченістю і знанням медицини. Він був лікарем за професією.
Лука супроводжував святого Павла під час його місіонерських подорожей. Він був не лише лікарем, але й вірним учнем, який допомагав Павлу у служінні. Він написав своє Євангеліє для язичників, прагнучи донести до них вістку про Ісуса Христа. Його текст відрізняється акцентом на милосердя, любов до ближнього та соціальну справедливість. У книзі "Книга Діянь Апостолів" Лука описує розвиток ранньої церкви і діяльність апостолів після вознесіння Христа, підкреслюючи дію Святого Духа.
За різними джерелами, Лука помер мученицькою смертю в Греції.
Прикмети
Вранці сніжить - до теплої зими.
Небо захмарене - чекайте на сильні дощі.
Птахи сидять на деревах - скоро прийде справжня негода.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Андрія Первозванного-2024: головні традиції свята, яких дівчата чекають увесь рік
Що не можна робити, а що варто
Цього дня подружжю забороняється сваритися, інакше сварка затягнеться на весь рік і може навіть призвести до завершення стосунків.
Також не можна піднімати предмети з землі, разом з ними ви візьмете на себе чужі біди.
Раніше наші предки молилися цього дня про захист будинку від пожежі. Також святого можна попросити про щастя в родині, добробут і достаток. Було прийнято ходити на риболовлю, але всю рибу продавали, а на ці гроші купували свічки, які ставили в храмі.
8 листопада за новим церковним календарем українці відзначають Михайлів день. Раніше його святкували 21 листопада.
В церковному календарі свято має назву Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Воно присвячене архангелу Михаїлу, який є архистратигом, тобто главою небесних сил. Оскільки це свято припадає на той час, коли селяни вже не працювали на городі, то можна було відпочити. Традиційно в цей день ходять у гості і пригощаються різноманітним частуванням.
Коментарі