вівторок, 04 лютого 2025 05:51

Дуже невдалий день для поїздки: про що важливо пам'ятати сьогодні

Дуже невдалий день для поїздки: про що важливо пам'ятати сьогодні
Сніжить - влітку буде багатий урожай Фото: pinterest

4 лютого згадують святого преподобного Ісидора Пилусіотського. Ісидор народився приблизно в другій половині IV століття в місті Олександрія (Єгипет) у знатній і заможній родині. Його родичем, імовірно, був архієпископ Олександрійський Феофіл, а також його наступник Кирило Олександрійський. Отримавши ґрунтовну освіту в риторичних та філософських науках, він міг зробити блискучу кар'єру, але обрав інший шлях.

Ще юнаком Ісидор покинув світське життя й пішов до монастиря у місті Пелусій (на північному сході Єгипту, в дельті Нілу). Там він присвятив себе строгому аскетизму, молитві, вивченню Святого Письма та духовному наставництву. Його благочестя і мудрість зробили його відомим не лише серед ченців, а й серед духовенства та правителів.

Ісидор був ревним прихильником чистоти віри та церковної дисципліни. Він активно виступав проти єресей і морального занепаду серед духовенства. Особливо підтримував Олександрійського патріарха Кирила в боротьбі з несторіанством (вченням, яке заперечувало, що Діва Марія народила Бога, визнаючи в Христі дві окремі особистості - людську і Божу).

Основна спадщина святого - його листування, яке налічує понад 2000 листів. У них він звертався до імператорів, єпископів, монахів і простих християн, даючи їм настанови в питаннях віри, моральності, тлумачення Святого Письма та духовного життя. Він був прямолінійним і безстрашним у своїх повчаннях, засуджуючи пороки та закликаючи до покаяння.

Ісидор Пелусіотський помер приблизно у 440–450 роках. Його святість була визнана ще за життя, а після смерті його почитали як одного з великих отців Церкви.

Прикмети

Почалася хуртовина - вона триватиме тиждень поспіль.

Сніжить - влітку буде багатий урожай.

На деревах багато інею - до багатого урожаю озимої пшениці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що святкуємо у лютому: календар державних свят на кожний день

Що не можна робити

Слід бути максимально обережним за кермом, це дуже невдалий день для подорожі.

Жінкам суворо забороняється намовляти на своїх чоловіків, бажати їм неприємностей, інакше його характер зіпсується і в сімейного життя немає гарного майбутнього.

Що можна робити

Селяни цього дня обов'язково перевіряли вулики, струшували їх, а також заглядали у щілини, щоб зрозуміти, як бджоли пережили зиму. В лісі починається період "звірячих весіль", тому намагалися більше сидіти вдома.

В останній місяць зими буде кілька важливих церковних свят. В лютому українці відзначають Стрітення Господнє, яке належить до числа найбільших дванадесятих церковних свят. Також вшановують перше і друге віднайдення голови Івана Хрестителя.

Зараз ви читаєте новину «Дуже невдалий день для поїздки: про що важливо пам'ятати сьогодні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути