24-річний дизайнер із Києва Сергій Шевченко кожні 2–3 місяці купує новий мобільний.
— Я на мобілках собаку з"їв, — хвалиться Сергій. — Торік поміняв п"ять трубок. Найдовше користувався смартфоном "Нокія N70" — майже три місяці. Багато родичів та знайомих купували телефони з моєю допомогою.
Сергій знає про мобілки майже все. Він купує каталоги і спеціалізовані журнали. Новинки вивчає на інтернет-сайтах виробників.
— На сайтах можна почитати про можливості нової трубки, орієнтовну ціну і коли вона з"явиться в Україні, — розповідає чоловік. — Але виробники розповідають лише про позитивне.
Про недоліки мобілки можна розпитати в салонах мобільного зв"язку. Досвідчені продавці можуть дати толкову пораду. Корисно потримати трубку в руках, оцінити її дизайн, вагу, подивитися меню. З"ясувати, скільки тримає акумулятор, чи зручні кнопки.
Олеся Сидорова, 22 роки, експерт "Мобілочки" у торговельному центрі "Інтервал-Плаза", що біля метро Либідська, працює в магазині близько року.
У магазині дають гарантію на телефон
— Коли новинка з"являється у продажі — ми багато про неї знаємо, — пояснює Олеся. — Раз на півроку виробники мобільних телефонів організовують семінари для продавців — розповідають про нові моделі.
Із проблемами та питаннями клієнти йдуть до магазину, в якому купували телефон. Продавці намагаються допомогти їм. А це знову ж таки досвід, розповідає Сидорова.
— Протягом дня до нас заходять тисячі людей, — веде далі вона. — Цікавляться вагою телефона, скільки тримає акумулятор, чи є в певної моделі блютус. На ці питання відповідаю сотні разів на день.
Є декілька переваг купівлі мобільного у крамниці. Там дають гарантію. Також бувають акційні ціни — на цьому можна зекономити. Але найдешевше купувати мобільний через Інтернет.
— Ми не орендуємо великих приміщень, — каже керівник відділу інтернет-магазину "Телемаркет" 25-річний Юрій Курич. — У нас працює набагато менше людей, ніж у будь-якому магазині. Тому й продаємо телефони дешевше. А вибір у Інтернеті найбільший. Пропонуємо телефони, яких немає в міських крамницях. Телефон привозять за дві-три години після замовлення.
Через Інтернет можуть продавати "сірі", нелегальні телефони. Курич радить звертатися до магазинів, які не один рік працюють на ринку мобільного зв"язку.
1262 грн — http://mobidrive.com.ua
1287 грн — http://www.texnolux.com
1295 грн — http://mobil-house.com.ua
1305 грн — http://www.SkyMarket.kiev.ua
1310 грн — http://www.mobilux.biz.ua
1310 грн — http://www.mobiteh.com.ua
1346 грн — http://www.mobeeline.com.ua
1348 грн — http://www.telephone.net.ua
1351 грн — http://telemarket.com.ua
1353 грн — http://mobistyle.com.ua
1356 грн — http://www.mobimarket.ua
1363 грн — http://www.starmobile.com.ua
Людмила Іванова зекономила 200 гривень
32-річна киянка Людмила Іванова слайдер "Самсунґ Е900" купила в інтернет-магазині.
— Телефон чудовий, — каже Людмила, — стильний, невеличкий, багатофункціональний, із сенсорними кнопками. У магазинах він коштував близько 1500 гривень. Знайомий порадив мені пошукати в Інтернеті, на сайті www.mobile-price.com.ua. Там видало близько двох десятків магазинів, де мій мобільний коштував в середньому на 200 гривень дешевше. За три години мені на роботу привезли телефон і ще додаткову картку пам"яті на один гігабайт. За все це я заплатила півтори тисячі. Місяць користуюся, ніяких збоїв.
Коментарі