
Астрономи підрахували, що у спостережуваному Всесвіті налічується близько 200 мільярдів трильйонів зірок. І багато з цих зірок настільки ж яскраві, або навіть яскравіші, як Сонце. Однак космос не наповнений сліпучим світлом.
Доцент кафедри астрономії Державного університету в Бойсі (США) Браян Джексон, який вивчає зірки і планети, у тому числі за межами нашої Сонячної системи, і їхній рух у космосі, пояснив у своїй статті для The Conversation, чому ж космос такий темний, пише theconversation.
"Люди так довго задавалися питанням, чому космос темний, незважаючи на те, що він наповнений зірками, що в цього питання є спеціальна назва - парадокс Ольберса. Багато зірок у Всесвіті розташовані дуже далеко від Землі. І чим далі знаходиться зірка, тим менш яскравою вона виглядає. Зірка, що знаходиться в 10 разів далі, виглядає в 100 разів тьмяніше. Але це лише частина відповіді", - каже він.
Уявіть на хвилинку, що Всесвіт настільки старий, що світло навіть найвіддаленіших зірок встигло досягти Землі. У цьому уявному сценарії всі зірки у Всесвіті взагалі не рухаються.
Тепер уявіть собі велику бульбашку із Землею в центрі. Якби бульбашка мала діаметр близько 10 світлових років, у ній було би близько 12 зірок. На відстані в кілька світлових років багато з цих зірок із Землі виглядатимуть досить тьмяними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки часу можна прожити в космосі без скафандра
Якщо продовжувати збільшувати розмір бульбашки до 1000 світлових років у діаметрі, потім до 1 мільйона світлових років, а потім до 1 мільярда світлових років, найдальші зірки в бульбашці будуть виглядати ще тьмянішими.
Але всередині все більшої бульбашки буде все більше й більше зірок, і всі вони будуть випромінювати світло. Попри те, що найдальші зірки виглядають все тьмянішими, їхнього буде набагато більше, і все нічне небо мало би виглядати дуже яскравим.
Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору розробило жартівливий додаток для смартфонів на базі Android і iOS під назвою NASA Selfies.
Користувачі зможуть створювати селфі на тлі космічного простору в скафандрі. В якості фонових знімків використовуються матеріали, зняті за останні 15 років роботи "Спітцера" - космічного інфрачервоного телескопа, названого так на честь астронома Лаймана Спітцера.
Коментарі