Ексклюзиви
понеділок, 23 жовтня 2023 18:18

Чому космос такий темний, хоча Всесвіт наповнений зірками

Чому космос такий темний, хоча Всесвіт наповнений зірками
Науковці пояснили, чому космос темний Фото: pinterest

Астрономи підрахували, що у спостережуваному Всесвіті налічується близько 200 мільярдів трильйонів зірок. І багато з цих зірок настільки ж яскраві, або навіть яскравіші, як Сонце. Однак космос не наповнений сліпучим світлом.

Доцент кафедри астрономії Державного університету в Бойсі (США) Браян Джексон, який вивчає зірки і планети, у тому числі за межами нашої Сонячної системи, і їхній рух у космосі, пояснив у своїй статті для The Conversation, чому ж космос такий темний, пише theconversation.

"Люди так довго задавалися питанням, чому космос темний, незважаючи на те, що він наповнений зірками, що в цього питання є спеціальна назва - парадокс Ольберса. Багато зірок у Всесвіті розташовані дуже далеко від Землі. І чим далі знаходиться зірка, тим менш яскравою вона виглядає. Зірка, що знаходиться в 10 разів далі, виглядає в 100 разів тьмяніше. Але це лише частина відповіді", - каже він.

Уявіть на хвилинку, що Всесвіт настільки старий, що світло навіть найвіддаленіших зірок встигло досягти Землі. У цьому уявному сценарії всі зірки у Всесвіті взагалі не рухаються.

Тепер уявіть собі велику бульбашку із Землею в центрі. Якби бульбашка мала діаметр близько 10 світлових років, у ній було би близько 12 зірок. На відстані в кілька світлових років багато з цих зірок із Землі виглядатимуть досить тьмяними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки часу можна прожити в космосі без скафандра

Якщо продовжувати збільшувати розмір бульбашки до 1000 світлових років у діаметрі, потім до 1 мільйона світлових років, а потім до 1 мільярда світлових років, найдальші зірки в бульбашці будуть виглядати ще тьмянішими.

Але всередині все більшої бульбашки буде все більше й більше зірок, і всі вони будуть випромінювати світло. Попри те, що найдальші зірки виглядають все тьмянішими, їхнього буде набагато більше, і все нічне небо мало би виглядати дуже яскравим.

Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору розробило жартівливий додаток для смартфонів на базі Android і iOS під назвою NASA Selfies.

Користувачі зможуть створювати селфі на тлі космічного простору в скафандрі. В якості фонових знімків використовуються матеріали, зняті за останні 15 років роботи "Спітцера" - космічного інфрачервоного телескопа, названого так на честь астронома Лаймана Спітцера.

Зараз ви читаєте новину «Чому космос такий темний, хоча Всесвіт наповнений зірками». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути