Понеділок, 01 вересня 2008 17:55

Які хвороби передаються через поцілунок

Слина хворого може містити небезпечні для здоров"я віруси і бактерії. Влітку так хочеться любові — великої і чистої. Такої, щоб квіти оберемками, вірші під місяцем і ніжні поцілунки на парковій алеї.

Втім, цілуватися — не таке вже нешкідливе заняття. Виявляється, що окрім герпесу, про який всі знають, існує ще більше десяти захворювань, що передаються від людини до людини через поцілунок. Що ж це за хвороби, як вони виявляються і хто ризикує їх підхопити.

Інфекційний мононуклеоз викликається вірусом Епштейна-Барра (ВЕБ).

Основні прикмети. Потрапляючи в організм із слиною зараженої людини, ВЕБ провокує підвищення температури до 39-40 градусів, яка тримається близько 10-14 днів. При цьому у хворого сильно збільшуються шийні лімфовузли, розпухає горло, закладає ніс. Ще один симптомом мононуклеозу — біль в животі, що викликається збільшенням селезінки і печінки (у багатьох пацієнтів жовтіє шкіра і стає темною сеча, як при жовтяниці). У важкій формі це захворювання може призвести до розриву селезінки, уразити центральну нервову систему, призвести до гепатиту або пневмонії.

Група ризику. Найвразливіші перед цією інфекцією діти 3-10 років, чия імунна система не в змозі дати відсіч підступному вірусу. Хоча жертвами мононуклеозу можуть стати і дорослі, що пережили сильний стрес, затяжну хворобу, важку операцію.

Як застрахуватися. Щоб захистити своє маля від підступного вірусу батькам варто цілувати своє чадо виключно у пухкі щічки. З тієї ж причини не варто їсти з дитиною з одного посуду, пити газовану воду з однієї пляшки і давати маляті гумові іграшки, що побували в роті сусіда по дитячому майданчику. Що ж до дорослих, то забезпечити себе від мононуклеозу можна відмовившись від поцілунків протягом 10-14 днів після хвороби, коли імунний статус організму особливо низький.

Цитомегалія  Збудник — цитомегаловірус.

Основні прикмети. Самому запідозрити у себе цитомегалію практично неможливо — вже дуже вона схожа на гостру респіраторну інфекцію або застуду. Зазвичай ця хвороба виявляється підвищенням температури, нежитем, болем в горлі і збільшенням лімфовузлів. Правда, замаскований під ОРЗ вірус не відступає протягом 1-1,5 місяців, що і повинно насторожити. Причому у чоловіків цитомегалія протікає безсимптомно, а у жінок найчастіше осідає в сечостатевій системі, викликаючи запалення шийки матки або піхви.

Група ризику. По-справжньому боятися цитомегаловіруса варто майбутнім мамам, адже під час вагітності імунітет жінки природним чином пригнічується. Отже, вона стає легкою жертвою вірусу. І що найнеприємніше — попавши в материнський організм, інфекція швидко передається дитині, викликаючи у нього природжені дефекти розвитку.

Як застрахуватися. Щоб застрахувати себе і дитя від цієї інфекції, майбутнім батькам варто обстежуватися на torch-інфекції перед зачаттям. Якщо підступний вірус не виявлений, можна зітхнути з полегшенням і і спокійно насолоджуватися поцілунками всі дев"ять місяців вагітності. Якщо ж аналіз виявився позитивним, лікарка призначить вам препарати, що дозволяють контролювати кількість вірусу в організмі, стримуючи його розвиток.

Виразкова хвороба. Причина — в бактерії хелікобактер пілорі.

Основні прикмети. В 30% "язвенників" хвороба може протікати безсимптомно. Інші ж 70% відчувають гострий біль під лівими ребрами, відразу після їжі або через 30-60 хвилин після їжі. Втім, для виразкової хвороби характерні і голодні болі, що виникають натщесерце і що проходять після їжі. Група ризику. Люди з ослабленим імунітетом, дисбактеріозом.

Як застрахуватися. Імунологи упевнені — здоровий імунітет здатний протистояти атакам хелікобактера. Тому, замість того щоб тремтіти від страху, боячись підхопити цей мікроорганізм, краще зайнятися зміцненням захисних сил організму. Для цього потрібно приймати вітамінну їжу, повідомляє Не Болей.
Зараз ви читаєте новину «Які хвороби передаються через поцілунок». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода