— Попелиця оголює півполя. Висмоктує з розсади сік. Верхівки рослин викривляються, листя скручується і відмирає, — говорить Тетяна Крижанівська, 50 років, із селища Демидівка Рівненської області.
Попелиць спочатку змиває з рослин струменем води. Тоді обробляє мильним розчином. Натирає на тертці 300 г господарського чи дегтярного мила і розводить у 10 л води. Або бере 125 мл рідкого мила. Перемішує і обприскує рослини. Можна 300 г попелу прокип'ятити в 10 л води 30 хв. Знімає з плити і додає 40 г натертого господарського мила, щоб розчин краще прилипав до рослин. Обробляє розсаду чи саджанці.
— Цей шкідник безупинно розмножується. Найбільше любить верхівки кущів і нижній бік молодих листків, бо їх легко проколоти хоботком. Хімікатів не беру, щоб не попекти рослини. Роблю натуральні відвари. Плодові дерева обробляю в період бутонізації, після цвітіння і за 14–40 днів до збору врожаю. Овочеву розсаду обприскую за місяць до зняття плодів.
200 г головок часнику дрібно кришить. Заливає літром води і настоює чотири доби під кришкою. 25 мл розчину розводить у 10 л води і перемішує. Обприскує цим городину. Наступного разу настоює 1 кг соснової хвої в 4 л води тиждень. Перемішує раз на добу. Розводить у рівних пропорціях із водою і обприскує рослини.
— Також добре допомагає деревій. Заливаю 2 літрами води кілограм сухого деревію, зібраного на початку цвітіння. Ставлю на водяну баню на півгодини. Доливаю ще 8 літрів води і залишаю в темному місці на дві доби. За сезон намагаюся робити різні обробки. Інакше попелиця може звикнути до них.
Коментарі