понеділок, 13 листопада 2017 05:51

Кущ форзиції цвіте до зими

Автор: www.agrus.ua
  Форзиція квітне навесні, як сходить сніг. Жовтий цвіт покриває всі гілки. Потім з’являються зелені листки, що восени стають фіолетовими
Форзиція квітне навесні, як сходить сніг. Жовтий цвіт покриває всі гілки. Потім з’являються зелені листки, що восени стають фіолетовими

— Перед будинком посадила три кущі форзиції. Це унікальна рослина, гарна навесні й восени, — каже 41-річна Наталія Поліщук із міста Охтирка Сумської області. — Вона зацвітає, як сходить сніг. Жовтий цвіт покриває всі гілки. Потім з'являються зелені листки, що восени стають фіолетовими. Тримаються на кущі до зими. Рослина нагадує яскравий букет, який квітне, коли немає нічого в саду.

Кущ виростає заввишки 1–2 м. Садять його навесні після заморозків або восени.

— Найкращим періодом для приживання форзиції є осінь, перед приходом морозів. Так уже навесні почне потроху цвісти.

Вибирає місце для посадки. Потрібно врахувати, що дорослі кущі можуть розростатися до 3 м завширшки.

— Форзиція любить тепло. Саджу її на сонячному місці. Там краще цвістиме, ніж у тіні. Коли зацвітає, навколо може ще лежати сніг.

Викопує яму розміром 50×50 см і завглибшки 60 см. Вкидає щебінь, робить шар піску, торфу. Наверх додає склянку деревної золи. Ставить саджанець і присипає землею. Притоптує ногами навколо. На зиму мульчує сухим листям або соломою шаром у 10 см. Гілки пригинає до землі й накриває ялиновим гіллям.

— Доглядати за кущем легко. Достатньо полити у велику посуху чи підживити двічі на рік. А ще рано навесні насипати перепрілий гній. Після цвітіння, коли рослина закладає бруньки для наступного року, додати мінеральне добриво. Взяти його 60 грамів на квадратний метр.

Вирощує сорт Гібридна чи Проміжна, бо вони морозостійкі.

— Розмножую форзицію відводками. Це легше, ніж живцями. Пробувала їх нарізати влітку й садити в пісок. Не прижилися, тому більше не експериментую. Роблю звичним способом.

Пригинає нижні пагони до землі, перед цим із нижньої частини надрізує кору. Закріплює їх дротом і присипає ґрунтом. На гілці утворяться пагони. Навесні зрізає їх із куща. Наступного року рослина зацвітає.

— Форзиція стійка до хвороб. Якщо ж листя все-таки сохне чи скручується, зрізую його з пагонами та спалюю. Так зараження не рознесеться по всьому кущі.

Для форзиції важливим є обрізування. Інакше кущ цвіте нерясно та витягується вгору.

— Краще не обрізувати молоді кущі. Бо цвіту не буде. А от із трирічного віку треба щороку навесні вкорочувати пошкоджені після зими пагони.

Зараз ви читаєте новину «Кущ форзиції цвіте до зими». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути