Ексклюзиви
четвер, 09 липня 2020 14:38

В який період краще робити літнє щеплення

Зазвичай окуліровку проводять з 15 липня по 30 серпня. Проте, не варто орієнтуватися лише на дату. Час готовності у кожного дерева залежить від сорту, погодних умов. Першими до щеплення готові ранні літні сорти.

Автор: фото надане Богданом Волинським
  В даний час окуліровка довела свою ефективність на всіх породах дерев і практично повністю витіснила інші методики щеплення.
В даний час окуліровка довела свою ефективність на всіх породах дерев і практично повністю витіснила інші методики щеплення.

Про це Gazeta.ua розповів садівник Богдан Волинський.

"Активний ріст дерев приходиться на ранню весну. Далі він сповільнюється і десь із середини липня починається знову. У цей період і треба щепити. Окулірування можна робити до кінця серпня. Так садівники підстраховуються і збільшують продуктивність своєї роботи. Перевага окуліровки в тому, що це швидко і просто", - сказав Волинський.

Щоб визначити вдалий період потрібно гострим знезараженим ножем надрізати кору і спробувати її відокремити. Якщо відшаровується легко, дерево готове, якщо ж ні - варто ще кілька днів почекати.

"Та краще перестрахуватися і щепити кілька бруньок на одне дерево з інтервалом. Наприклад, одне зробити 15 липня, інше - 20 серпня. Проте щеплене дерево по тривалості життя, поступається тим, які виросли з кісточки. Чим більше щеплень, тим менший термін. Також це залежить від сорту дерева та підщепи. Яблуня з трьома видами може плодоносити 20-30 років, а без щеплень - близько 80", - додав садівник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перед окуліровкою підщепу поливають

Щоб окулірування пройшло вдало, рослини повинні бути здорові, мати достатньо розвинений та дещо одерев'янілий пагон чи бруньку. Кора має легко відділятись від гілок. При цьому важливо використовувати якісні садові ножі. Якщо такого немає, беруть звичайний канцелярський ніж. Головне, щоб він був гострий. Аби приловчитися вдало робити окулірування, варто спершу потренуватися на кущах.

За словами Волинського для щеплення підійде навіть доросле дерево, але з невеличкими гілками, товщиною, як олівець. Також потрібен антисептик, вата, стрічка довжиною 25-30 сантиметрів, шириною, як ізоляційна.

Робить щеплення вранці, коли похмура погода. Вирізає однорічний пагін з дерева. З нього видаляє листя, але залишає черешки. Робить заріз на підщепі, потім зрізає бруньку пагона і вставляє її в місце щеплення. Обмотує стрічкою і залишає на місяць.

Щоб пересвідчитись прижилось щеплення чи ні - знімається стрічка. Слід обережно задіти пальцем залишений біля бруньки черешок. Якщо він легко відпав, то щеплення вдалося. Якщо ж той почорнів і тримається, щеплення потрібно повторити. Саме це є однією з найбільших переваг літньої окуліровки, бо у запасі є ще кілька спроб.

Окулірувати троянди можна цілий рік, але в серпні найкраще, бо гарно рухається сік, а кора відстає від деревини. Бруньки приживаються зазвичай усі.

Зараз ви читаєте новину «В який період краще робити літнє щеплення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути