Ощадливі господарі ніколи не викидають часникове лушпиння.
Воно може принести користь у саду та на городі. Лушпиння, зокрема, знадобиться для захисту рослин від шкідників та хвороб. Його також можна використати для мульчування ґрунту, пише Gazeta.ua.
Мульчування - це один із найкращих способів застосування часникового лушпиння. Його слід просто подрібнити та розсипати на грядках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна розмарин залишати взимку на грядці - корисні поради
Таким чином можна утримати вологу в ґрунті. А також захистити землю від перемерзання взимку та від спеки влітку. Лушпиння часнику своїм запахом відлякуватиме шкідників із ділянки. Навіть мала кількість таких відходів зможе принести користь.
Окрім того, часникове лушпиння добре справляється із захистом рослин від різних хвороб. Його можна використовувати у вигляді відвару або просто розкидати на ділянці. Це створить захисний бар'єр, зокрема, від попелиці, комах, грибкових захворювань, моніліозу та іржі.
Багато городників підживлюють озимий часник у процесі його посадки. Потім до самої весни грядку не чіпають. Цього може бути достатньо, щоб отримати непоганий урожай, але все залежить від початкового стану ґрунту та ефективності обраних добрив.
Тому найкраще перед зимою додатково внести поживні речовини.
Коментарі