вівторок, 04 лютого 2025 13:14

Отримаєте багатий врожай: яке насіння овочів посіяти в лютому, щоб отримати міцну розсаду навесні

Отримаєте багатий врожай: яке насіння овочів посіяти в лютому, щоб отримати міцну розсаду навесні
Список рослин для міцної розсади, які треба висівати у лютому Фото: pinterest

Щоб навесні отримати міцну та здорову розсаду, необхідно вже у лютому висіяти насіння деяких культур на розсаду.

Розповімо, що саме посіяти в останній місяць зими, щоб отримати міцні саджанці та рясний урожай.

Томати, перець та баклажани

Якщо посадити на розсаду ці культури в лютому, вони будуть готові до висадки в теплицю приблизно на початку травня. Якщо сіяти насіння сухим, на проростання йде 10-12 днів, тому є сенс попередньо намочити насіння до набухання в розчині якогось стимулятора, а потім підсушити та посіяти в підготовлену тару.

Фахівці нагадують, що перці та баклажани більш чутливі до пошкодження кореневої системи та гірше переносять пікірування. Тому для них рекомендується відразу визначити окрему тару - горщики або стаканчики. У кожну ємність або комірку викладають по два попередньо намочених насінини, а пізніше слабкіший паросток видаляють.

Цибуля ріпчаста

Щоб до кінця сезону отримати великі головки, можна виростити цибулю-ріпку з насіння (чорнушки). Для цього підійдуть тільки насіння певних сортів, придатні для отримання ріпки за один сезон. Слід пам'ятати, що насіння цибулі дає дуже слабкі на вигляд паростки й проростає нерівномірно. Але за 2-2,5 місяці на підвіконні сіянці підростуть і зміцніють.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як підготувати грунт для вирощування розсади: сім ключових правил

Селера та базилік

Ці культури ростуть дуже повільно на початковому етапі розвитку. Тому розсада буде готова до пересадки у відкритий ґрунт або теплицю не раніше, ніж через пару місяців після появи повних сходів.

Картопля

У лютому можна посіяти на розсаду і насіння картоплі. У поточному сезоні повноцінний урожай отримати не вдасться — наприкінці літа вийде зібрати тільки невеликі бульби. Однак на другий рік ці насіннєві бульби подарують вам великий і багатий урожай.

Суниця садова

Посів на розсаду суниці садової дозволить отримати повноцінні суничні кущики, а також зекономити на купівлі посадкового матеріалу. Сходів доводиться чекати до чотирьох тижнів, тому сівбу проводять вже на початку лютого. Завдяки цьому зміцнілі розетки можна буде пересадити у відкритий ґрунт у травні або на початку червня.

Хто займається вирощуванням розсади, то часто використовує стаканчики з-під сметани чи йогурту. Однак такий підхід може завдати більше шкоди, ніж користі.

Залишки продуктів, шкідливі речовини в пластику та відсутність належного дренажу створюють несприятливі умови для рослин. Це може призвести до загнивання коренів, хвороб або навіть загибелі розсади. На внутрішніх поверхнях цих стаканчиків можуть залишатися молочнокислі бактерії, які можуть негативно впливати на коріння рослин.

Зараз ви читаєте новину «Отримаєте багатий врожай: яке насіння овочів посіяти в лютому, щоб отримати міцну розсаду навесні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути