Семен та Яна Гарига із Тернопільської області єдині в регіоні вирощують мікрозелень методом гідропоніки. Живе подружжя у селі Деренівка, що в Теребовлянському районі.
Родина вирощує їстівні квіти – настурцію, квіти кабачка та огіркову траву.
За день з одного стебла можна зібрати 3-4 квітки, які використовують для декору страв, десертів. Настурція має яскраво виражений гострий смак, а її плодоніжка – солодкувата. Ці квіти вживають сирими, а от суцвіття кабачків обсмажують у клярі чи карамелізують.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Унікальне природнє явище зафіксували на Запоріжжі
Також у теплиці вирощують шість видів салату: фрізе, маш-салат, зелена і червона саланова, мангольд, кейл, рукол Від посіву насіння до отримання готової продукції проходить 50 днів. У теплиці підростають м'ята, зелений, червоний та лимонний базилік, чебрець, розмарин, майоран та мікрозелень.
"Мікрогріни настільки універсальні, що є суперпродуктом і справжньою скарбницею вітамінів, – розповідає Яна. – Їх можна і треба додавати в салати, сендвічі, смузі і фреші. Ними можна посипати суп замість зелені (або разом з нею) при подачі. Врешті-решт, паростками можна прикрасити будь-яку страву. Оскільки процес пророщування насіння зв'язаний з вологою і теплом, сприятливими для бактерій, дуже важливо ретельно мити паростки перед тим, як додавати в страву".
Молоді агрономи мріють виростити лавандове поле. Вже посадили 100 кущів цієї рослини.
Українцям не слід чекати весняну погоду в найближчий час, до нас знову йде похолодання.
Весна в Україну прийде в кінці березня, а до цього часу країна залишиться при владі зимових морозів.
Коментарі