Кожний українець, хто має землю, знає, як садити картоплю. Але не кожний застосовував японський метод.
Він дозволяє отримати щедрий урожай навіть на невеликих ділянках. Завдяки спеціальній техніці вирощування, картоплю можна садити в обмеженому просторі: контейнерах, ящиках чи навіть на балконі.
Цей метод ідеально підходить для тих, хто прагне економити місце, але не хоче відмовлятися від власноруч вирощених овочів.
Японський метод посадки картоплі
У такий спосіб можна вирощувати городні культури на невеликих ділянках, також у контейнерах чи ящиках.
Що необхідно для цього методу
Треба зробити високий насип - грядку, яка матиме шар ґрунту, компосту і мульчі. Таку грядку можна зробити також у ящиках чи великих контейнерах.
На дно треба насипати шар соломи чи залишки перепрілих рослин. У процесі перепрівання ця органіка збагачуватиме ґрунт поживними речовинами, а також виконуватиме функцію дренажу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після яких рослин не можна садити картоплю: секрети досвідчених городників
Потім треба насипати шар ґрунту і висадити картоплю на невеликій глибині. У процесі росту картоплі ґрунт підсипають, таким чином утворюється насип, в якому формується велика кількість бульб. У такий спосіб можна вирощувати картоплю на піщаному чи збіднілому ґрунті, городина отримуватиме всі поживні речовини з шару органіки.
Чим японський спосіб вирощування картоплі кращий за український
Найголовнішою перевагою вважається те, що навіть на найменшому клаптикові землі можна буде зібрати максимально великий урожай картоплі. Якщо ваша ділянка невелика, то на ній можна виростити й інші овочі, картопля не займатиме багато місця. До того ж, відпадає потреба в регулярному поливі. Бо нижній шар мульчі утримуватиме вологу всередині, поступово зволожуючи ґрунт.
Ще одна перевага - простий догляд за грядкою. Картоплю не треба буде підгортати, бо цю функцію виконує поступове підсипання землі. А ще, бульби не треба викопувати, їх достатньо висмикнути з насипу чи ящика.
Щоб отримати великий і якісний урожай картоплі, посадковий матеріал слід обробити від колорадського жука, а також від інших шкідників та хвороб перед посадкою.
Gazeta.ua пропонує кілька порад щодо того, чим обробити картоплю перед посадкою.
Коментарі