субота, 01 липня 2023 15:30

Починають збирати перший врожай овочів: посівний календар на липень

Автор: Фото: smak
  У липні пасинкують помідори
У липні пасинкують помідори

Місячний посівний календар допоможе розпланувати роботи на городі на кожен день липня.

Липень - дуже загружений місяць для власників городу, саду чи клумби. До другого місяця літа практично всі рослини вже посаджені, але ще можна посіяти зелень і листові салати. Город поливають, підживлюють від шкідників.

З середини липня можна збирати врожай фруктів і ранніх овочів. Обрізають і прибирають з грядок рослини, які вже дали врожай.

Щоб правильно розпланувати роботу на дачі, використовуйте місячний посівний календар на липень 2023. Він підкаже, чим зайнятися на ділянці кожного дня липня, і які дні найбільш врожайні.

1-2 липня - можна сіяти ріпчасту і шніт-цибулю, шпинат, петрушку, спаржу, зелень. Хороші дні для посіву багаторічних квітів. Рекомендується пасинкування помідорів, формування батогів огірків, підживленняння овочів від шкідників і хвороб. Можна збирати врожай, але зберігатися він буде недовго.

3 липня - повний місяць. Місячний посівний календар не рекомендує працювати з рослинами.

4-6 липня - не дуже врожайні дні. Можна сіяти насіння огірка для осінньої теплиці, прибирати часник, саджати цвітну капусту для дорощування в теплиці. Також можна пересаджувати квіти з горщика на клумбу. Хороші дні для обрізання квітів, які відцвіли. Не рекомендується поливати і підгодовувати рослини.

7-8 липня - сприятливі дні для посадки будь-яких квітів, а також м'яти, редису, картоплі другого врожаю. Обрізка полуниці, підв'язування і пасинкування томатів. Можна посадити огірки і пекінську капусту для дорощування в теплиці. Поливання і підгодівлі дуже помірні, а обрізки і обробки отрутохімікатами заборонені.

9-10 липня - не дуже родючі дні. Сіяти і садити нічого не варто, але можна пересадити квіти з горщиків на клумбу. Проводиться прибирання часнику, картоплі, кущів полуниці. Можна видаляти сухі гілки дерев, косити газон, підстригати живопліт і обрізати квіти, які вже відцвіли. Також можна збирати фрукти і ягоди на зберігання і консервацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після дощу треба полити город власноруч: садівники пояснили чому

11-13 липня - дуже врожайний період. Можна сіяти зелень, листовий салат, садити капусту, селеру і пастернак для дорощування в теплиці. Хороші дні для посадки цибулинних квітів, прищіпки троянди і петунії, скошування газону. У саду обрізають дерева і видаляють порожні грона винограду. Не рекомендується рихлити грунт і підгортати картоплю.

14-15 липня - посів зелені, пряних культур, м'яти. Збір врожаю часнику, молодої картоплі, цибулі, моркви. Хороші дні для посадки в'юнких і ампельних квітів. В саду можна білити дерева і обприскувати їх від шкідників. Не рекомендується поливати, пікірувати і пересаджувати рослини.

16-18 липня - дні молодика. Посівний календар не радить працювати з рослинами, оскільки вони стають дуже вразливими.

9-20 липня - викопування картоплі, збирання врожаю на зберігання, перекопування грунту підгортання картопляних грядок, боротьба з комахами-шкідниками. В саду можна збирати агрус, малину і смородину, а також обрізати гілки після плодоношення. Для посіву більшості культур період неродючий. Також не рекомендується підгодовувати рослини.

Автор: unian
  Посівний календар на липень 2023
Посівний календар на липень 2023

26-27 липня - посів шпинату, зелені, листового салату, щавлю, базиліка. Можна збирати урожай для швидкого вживання, але не для тривалого зберігання. Хороші дні для посіву будь-яких квітів. Не рекомендується викопувати молоду картоплю, прищипувати і пасинкувати рослини.

28-29 липня - можна сіяти багаторічну цибулю і редис, а також огірки для дорощування в теплиці. Хороші дні для збору врожаю для зберігання і заморозки. Можна робити соки і консервацію з фруктів і ягід. Також можна боротися з хворобами, шкідниками, бур'янами, обрізати хворі частини рослин. Не рекомендується поливати рослини, пересаджувати і працювати з корінням.

30-31 липня - висадка розсади огірків і помідори для дорощування в теплиці. Посів багаторічних і ампельних квітів, м'яти, кольрабі, цвітної капусти. Підживлення ділянки органічними і фосфорними добривами. Обрізка вусів полуниці. Збір молодої картоплі, кукурудзи та ягід. Не рекомендується пошкоджувати коріння рослин.

Щоб робота на дачі була легкою та вдалою, а посіяні рослини дали хороший врожай, плануйте справи на городі з урахуванням місячного посівного календаря.

22-24 червня – можна саджати зелень та овочі, замочувати насіння, пасинкувати помідори. Не рекомендується садити і пересаджувати рослини, оскільки коріння в цей період дуже чутливе. Поливи рекомендуються дуже помірні.

25 червня – не родючий день для посівів овочів, а також невдалий для підживлення, поливів, пересадок і пророщування насіння.

26-27 червня - вдалі дні для посіву огірків, дині, кавуна, цвітної капусти, баклажана. Дуже добре приживаються троянди, виноград та ягідні кущі, тому їх можна сміливо висаджувати.

Зараз ви читаєте новину «Починають збирати перший врожай овочів: посівний календар на липень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути