Хвойні рослини є частиною більшості ландшафтних дизайнів. Вони прості у догляді та практично не пошкоджуються шкідниками. Та якщо у великих містах чим більше дерево, тим краще, то на скромній ділянці актуальніші карликові кущі та дерева, які не займатимуть зайвий простір.
Ялівець
Ялівець китайський виростає до двох метрів у ширину та довжину. А от його родич ялівець горизонтальний є низькорослим. Досягає не більше 40 сантиметрів у висоту. Має незвичайне забарвлення – сірі, сині і сизі відтінки, які взимку перетворюються на фіолетовий колір.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Альпійська гірка восени: які камені вибрати
Також цікаві такі види, як Козацький, Blue Spider і Prince of Wales – вони декоративні та невибагливі до умов зростання.
Ялина
Карликові ялини завжди були "козиним тузом" у рукаві дизайнерів. Вони виглядають дорого та розкішно. Наприклад, сорт Picea abies Nidiformis чудово поєднується із будь-якими квітами. За формую крони цей вид хвойних називають гніздовидним. Адже від центра гілки розростаються густим віялом. У ширину сягає до метра, а у довжину до пів метри. Якщо хочеться чогось більш вишуканого - карликова голуба ялина - чудовий вибір. Росте вона довго, але тішитиме око сріблясто-блакитним кольором щодня.
Сосна
Зимове золото, або сосна гірська Ophir має крона кулястої форми. Виростає не більше метра. Влітку переважно зеленого кольору, а взимку золотистого, морозостійка. Не потребує особливого догляду.
Восени темніє рано, тому слід потурбуватися про освітлення саду та подвір'я. Це допоможе щось зробити по дому або посидіти з друзями за розмовою чи вечерею. Є 2 види ландшафтного освітлення — функціональне та декоративне.
Коментарі