Щоб отримати багатий і смачний урожай болгарського перцю, Городники радять враховувати місячний календар, а також особливості сорту та кліматичні умови вашого регіону. Розповімо, які дні стануть найвдалішими для посіву перцю, щоб забезпечити гарний ріст та щедрий врожай.
Місячний календар визначає, наскільки вдалим є кожен день року для посіву насіння.
На врожайність рослин впливають фаза супутника і знак Зодіаку, в якому він перебуває.
Вдалий період, коли сіяти насіння перцю на розсаду в Україні, це за 60-80 днів до середини травня, тобто з середини лютого до початку березня.
Найпізніші сорти можна висаджувати з початку лютого. А якщо ви плануєте вирощувати перець у теплиці, то сіяти його можна вже в другій половині січня.
Сприятливі дні для висіву насіння перцю на розсаду
у січні - 27, 31 число;
у лютому - 1, 4-5, 8-10, 16-19, 23-24, 27 число;
у березні - 1-5, 8-9, 15-19, 23-25, 27-28, 31 число.
Не рекомендується сіяти насіння 28, 29 січня, 12 і 28 лютого, 14 і 22 березня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли сіяти насіння помідор взимку: найсприятливіші дні для щедрого врожаю
Як правильно садити перець
Спочатку обробіть насіння. Замочіть його на добу у воді кімнатної температури і за бажанням додайте стимулятор росту. Якщо ви купуєте вже готовий матеріал, то цей крок можна пропустити.
Потім насіння рекомендується проростити. У невеликий контейнер покладіть мокру губку або вологі ватяні диски. Викладіть перець, накрийте ємність кришкою і поставте на батарею. Приблизно через 4 дні на насінинах з'являться маленькі паростки.
Пухкий і поживний ґрунт для розсади розсипте в стаканчики або одну велику ємність. Рясно полийте землю водою і викладіть насіння на відстані 2 см одне від одного. Присипте шаром землі товщиною 1 см і злегка утрамбуйте. До появи сходів накрийте контейнери плівкою і поставте в тепле місце.
Більшість насіння розсади висівають не раніше кінця лютого - початку березня. Але є деякі рослини, які потрібно сіяти вже у січні. Серед рослин, які потрібно висівати у січні, зокрема належать літники з довгим періодом вегетації. Їх цвітіння настає через кілька місяців після посіву. Наприклад, гвоздика Шабо зацвітає через п'ять-шість місяців. Повільно також розвивається розсада еустоми.
Літники для раннього цвітіння в підвісних кошиках на засклених лоджіях і балконах також потрібно висівати взимку. Це, наприклад, лобелія і петунія. Якщо їх посіяти на початку лютого, то зацвітуть вже на початку травня.
Коментарі