Зараз стає популярний біологічний спосіб захисту саду. На дерева чи в теплиці заселяють інших комах для споживання шкідливих. Найшвидше розмножуються шкідники, які пристосовані навіть до великих доз до препаратів і на них не діють. Є фірми, які займаються розведенням комах або агрохолдинги мають власні біолабораторії комах для своїх полів.
Про це розповів Gazeta.ua Григорій Попов з Інституту зоології ім. Івана Шмальгаузена Національної академії наук України.
"Для кожної групи шкідників є свої хижаки схожі по розміру. Тому немає сенсу запускати у теплицю птахів, бо немає настільки великих комах. Хижі мухи цинозії менші за звичайні кімнатні, але такого ж кольору. Їх приносять у конверті личинками і висипають у теплиці. Одні літають і їдять шкідників. Інші відкладають яйця на місці скупчення щитівки і ті гинуть", - пояснив фахівець.
Вигідно використовувати природніх хижаків, наприклад хижих клопів, кліщів чи мух. Їх можна розводити і продавати. Вони стали затребувані через відкриття перед ними ринку Євросоюзу, де суворі стандарти по вмісту хімікатів. Тому це вихід зменшити їх кількості у продуктах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий рекорд України: показали незвичайну ягоду
Не можна повністю знищити хоча б одну шкідливу комаху. Треба звести чисельність до мінімуму, щоб не шкодила культурам.
Комахи з'їдають 20 відсотків врожаю, за даними всесвітньої організації харчування. Їх видів більше, ніж усіх видів тварин і рослин. Населення у світі збільшується і всі хочуть їсти. Люди мусять виривати їжу у комах, шляхом використання пестицидів.
Ізраїльський стартап Tevel створив робота для заміни тисяч тимчасових працівників. Безпілотники Flying Autonomous Robots для збору фруктів вирішать кадрову проблему, яка виникла через збільшення площі садів.
Згідно з прогнозами, до 2050 року площа садів зросте до таких розмірів, що під час сезону садівникам не вистачатиме 50 млн працівників.
Коментарі