неділя, 03 листопада 2024 02:20

Як правильно посадити цибулю на зиму: корисні поради

Як правильно посадити цибулю на зиму: корисні поради
Багато городників висаджують цибулю на зиму. Фото: zaxid.net

Усе більше городників садять цибулю на зиму. Це дозволяє отримати ранній і якісний врожай.

Однак, потрібно не лише правильно вибрати сорт цибулі, але й правильно підготувати ґрунт та продезінфікувати посадковий матеріал, зазначає авторка YouTube-каналу "Дім та присадибна ділянка" Надія.

Вона ділиться своїми порадами щодо того, як правильно підготувати озиму цибулю до посадки.

"Рання посадка може призвести до того, що цибуля випустить стрілку і загине від морозу, тоді як при пізній посадці коріння може не встигнути сформуватися, і рослина замерзне", - каже Надія.

Тому, за її словами, цибулю слід садити за два-три тижні до настання стабільних холодів, щоб вона встигла укоренитися, але не почала рости.

Важливо також врахувати, що росло на ділянці перед цибулею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли і що садити у листопаді: найсприятливіші дні за місячним календарем

"Дуже хороші попередники для цибулі - це сидерати, такі як гірчиця, ріпак, горох, люцерна", - розповідає Надія.

Ці рослини збагачують ґрунт азотом та іншими мікроелементами, що необхідні для здорового розвитку цибулі. Після капусти, томатів та огірків цибуля дає чудовий урожай.

Але варто пам'ятати, що не можна вирощувати цибулю або часник на одному місці кілька років підряд. Це призводить до збіднення ґрунту і збільшує ризик зараження рослин шкідниками, такими як цибулева муха та кореневий кліщ.

Перед посадкою на 1 кв. м ділянки дають 5-6 кг перегною або компосту, а також мінеральні добрива: 10-15 г калійної солі та 20-25 г суперфосфату. За кілька днів до висадки ґрунт проливають слабким розчином мідного купоросу.

Цибулю перед посадкою слід дезінфікувати.

"Цибуля вразлива до багатьох грибкових хвороб, таких як пероноспороз, альтернаріоз, іржа. Якщо ми ретельно обробимо цибулю перед посадкою, то вбережемо її від багатьох хвороб і шкідників", - вказує експертка.

Для дезінфекції потрібно приготувати розчин марганцівки. Або ж сольовий розчин: 1 ст. л. солі на 1 л води, замочування 2-3 години.

Замочувати цибулю можна також у мідному купоросі. Розчин готують за таким рецептом: 1 чайна ложка середнього купоросу на 10 л води, замочування на 10-15 хвилин.

Окрім того, можна також приготувати розчин попелу: 1 л попелу на 10 л води, замочування протягом 3 годин. Цей метод не тільки знезаражує, а й насичує цибулю мікроелементами.

Можна обробити цибулю березовим дьогтем: 10 ст. л. дьогтю на 10 л води. Такий розчин боротиметься із цибулевою мухою.

Можна замочити цибулю і в аміачній селітрі: одна чайна ложка на 10 літрів води, замочувати на 15 хвилин. Це стимулює ріст і захистить від хвороб та шкідників.

"Ми можемо зробити розчин, що поєднує кілька компонентів, таких як марганцівка, сіль і попіл. Цей розчин не лише знезаразить цибулю, але й підживить її мікроелементами", - каже садівниця.

За її словами, для озимої посадки найкраще підходять цибулини діаметром близько 2 см. Занадто дрібні можуть не пережити зиму, а надто великі - піти у стрілку.

Городниця також радить для посадки обирати цибулини понад 3 см у діаметрі, щоб отримати багато зеленого листя.

Ягідні чагарники восени потребують особливого догляду, щоб дати гарний урожай наступного сезону. Кущі аґрусу та смородини потрібно, зокрема, обрізати.

Обрізати кущі потрібно після опадання листя. Слід видалити ушкоджені, сухі та хворі гілки. А також пагони, які загущують крону.

Зараз ви читаєте новину «Як правильно посадити цибулю на зиму: корисні поради». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути