
Хвойні декоративні рослини розмножувати найпростіше. Бо зрізана гілочка — і є готовий саджанець.
"Гілки слід зрізати гострим ножем і замочити у воді. Якщо встромити гілочку в стимулятор росту — коріння проросте швидко", — каже Сергій Бондар лісник з Полтави.
Можна взяти сухий торф — субстрат, в якому проростатимуть саджанці. Замочити його у воді, викласти в горщик на поліетилен — зробити такий собі парничок. Постійно зволожувати, щоб не засох. Тримати в теплому світлому місці.
З часом гілочки пустять корінці. Їх висаджують у пухкий піщаний ґрунт. Заливають водою, щоб земля стала, як рідке болото. Прикривають сухим ґрунтом і мульчують. Перший тиждень поливають через день. Так саджанці швидше приживуться й наростять коріння.
Після Нового року ялинки масово викидатимуть. А можна просто вткнути деревце в ґрунт, навіть мерзлий — і воно житиме далі. Чотири з десяти приживуться точно. Ялинки в горщиках теж довго не витримують, засихають до весни. Мороз, сонце й вітер — найкращі умови для них. Навіть тиждень у теплому приміщенні для дерева — великий стрес. У кімнаті його слід добре поливати та обприскувати чистою, відстояною, прохолодною водою. Горщик ставлять на піддон, в який стікатиме зайва. Не варто навішувати на деревце електричні гірлянди.
Читати також: Рослини садять догори корінням
Після свят ялинку з горщика слід якомога швидше висадити у відкритий ґрунт. У крайньому разі — тримати на балконі. Він має бути заскленим, без опалення. На відкритому балконі в дерева в горщику вимерзне коріння.
"Ялинки краще ростуть, якщо їх висаджувати прямо у промерзлу землю, - каже Сергій Бондар. - Бо узимку коріння ялини спить, можна робити з ним що завгодно. Навіть якщо трохи пошкодили при пересадці, - не біда. Воно не виділятиме смоли і рани швидко загояться".
Зверху засипати торфом та землею. Води не лити. Як сніг піде — намульчувати під них сніг. Бо ялина не любить сухого ґрунту — засихає. Тому землю довкруж неї слід розпушувати. Навесні та влітку щедро поливати.
Коментарі