
Аби мати щедрий врожай, необхідно вберегти цвіт від заморозків. Для цього садівники на власних ділянках встановлюють димові купи, або вкривають дерева агроволокном. У промислових садах задіюють туманні установки.
Про це Gazeta.ua розповів Богдан Волинський, садівник із Рівного.
"Я димові купи не використовую, бо поряд багато сусідів живе", - сказав Волинський.
Димова купа складається із сирої соломи, листя, тирси, гною, гілок тощо. Запалюють ввечері, коли температура повітря знизилася до + 1 ° С. Після сходу сонця диміння підтримують протягом години. Своєчасне і хороше диміння послаблює силу заморозків на 1-2 ° C. Таку саморобну установку розміщують на двохметровій відстані від дерева.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як приманити бджіл в садок для запилення цвіту
"Спосіб дієвий, але тут є багато але: куди піде дим і так далі. Я за альтернативні варіанти - укривні матеріали, наприклад, агроволокно, якщо сад не великий. В промислових садах, закордоном, використовують туманні установки. Тобто в саду стоять шланги з дрібними форсунками, які розпилюють воду. Вона туманом йде по садку й не дає морозу обморозити гілки", - розповів садівник.
Серед найбільш ефективних заходів захисту садів від заморозків агрономи вважають дрібнокрапельне дощування. Якщо увімкнути систему розпилення води, можна не лише підвищити температуру повітря, а й вкрити цвіт своєрідним "льодовим панцирем". Під шаром льоду квіти й бруньки здатні перенести заморозки до -5-6°С. Втрати врожаю при цьому будуть мінімальними.
Здоров'я кімнатних рослин залежить від багатьох факторі, в тому числі й підживлення. Розчини, приготовані самостійно не рідко є набагато ефективнішими, ніж придбані в магазині. Приготувати їх просто. До того ж для цього використовують продукт, який є в домі кожного - цибулю, а точніше її лушпиння.
Коментарі
1